„Čtyři jednotky hasičů byly přivolány v sobotu 10. února v 17.30 hodin k požáru rodinného domu do Starého Mateřova na Pardubicku. Při příjezdu první jednotky na místo byla již část střechy a horní patro domu zasaženy plameny. Na místě byly dvě zraněné osoby, které byly předány zdravotníkům do péče. Jedna osoba se měla nadýchat jedovatých zplodin hoření a byla v šoku a druhá osoba utrpěla popáleniny, když se snažila z domu zachránit psa,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Hasiči podle ní nasadili potřebný počet proudů k likvidaci požáru. Velitel zásahu nechal vypnout přívod plynu i elektrického proudu, požár hasiči dostali pod kontrolu v 19.13 hodin.

Ilustrační foto
Tohle jsou základní školy z Pardubicka, jejichž žáci nejlépe zvládají přijímačky

„Hasiči zamezili rozšíření plamenů na celou střechu. Požár tak poškodil asi třetiny střechy a podkroví. Na střeše domu byly umístěny fotovoltaické panely, hasiči tak museli zvolit správný postup při hašení, aby nedošlo k ohrožení života a zdraví zasahujících hasičů. Dále bylo nutné rozebrat střešní krytinu a z domu vynosit ohořelé věci,“ uvedla mluvčí.

Hasiči poskytli první psychologickou pomoc jedné osobě. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který bude zjišťovat přesné příčiny vzniku požáru. Škoda byla předběžně vyčíslena na osm milionů korun. Do ranních hodin bude místo po požáru střežit místní dobrovolná jednotka hasičů. Vyšetřování příčin vzniku požáru bude pokračovat i v neděli.

Zdroj: HZS PK