Zákaz vjezdu kol. To je dopravní značení, které se rozhodla ignorovat neznámá cyklistka, která si svou cestu chtěla zkrátit přes soukromé parkoviště. Když projela parkovištěm na ulici 17. listopadu, u jeho výjezdu zrovna stálo auto, které si nechalo otevřít závoru a odjelo. Cyklistka šlápla do pedálu a chtěla projet společně s vozem, avšak nebyla dostatečně rychlá. Závora se zavřela těsně před ní a žena do ní narazila, následně se skácela na stranu a zůstala viset na otevřené bráně.

"Parkovací systém opravdu není schopen zaznamenat projíždějícího cyklistu a následky mohou být dost divoké. Zde vše pravděpodobně skončilo jen odřeninami, paní na kole ujela, ani neměla tolik slušnosti aby problém oznámila," postěžoval si provozovatel parkoviště, kterému kvůli incidentu vznikla několikatisícová škoda. Kromě samotné závory je poškozen také závorový pohon. Po ženě nyní pátrá policie. "Žádáme případné svědky události a cyklistku, která se v místě události pohybovala, aby kontaktovali pardubické policisty na telefonu 974 566 251 nebo přímo linku 158," vyzvala veřejnost policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

K nehodě došlo ve čtvrtek 26. června 2021 po 17. hodině. Video se začalo už šířit i na sociálních sítích, kde si uživatelé neodpustili celou věc okomentovat. ‚Za blbost se platí‘ nebo ‚Jedna výchovná:))‘ vyjadřují se lidé na Facebooku.