Policejní hlídka se chystala v Trnovské ulici v Pardubicích zkontrolovat vozidlo značky Audi a jeho řidiče. Policisté proto zapnuli modré majáky a dali řidiči pokyn k zastavení, což se také stalo. Jakmile ale policisté vystoupili z auta, Audi se rozjela a začala ujíždět.

„Kolegové naskákali do auta, vyrazili za ním a současně informovali operačního důstojníka o pronásledování,“ komentovala to policejní mluvčí Dita Holečková.

Další hlídka se auto pokusila nadjet a vytvořit zátaras, řidič ale vjel na cyklostezku, kde se otočil a dál ujížděl. Nakonec se jednomu služebnímu vozidlu podařilo dostat před pronásledované auto, v Hrádku tak řidič konečně zastavil. Ale ani v tu chvíli se nechtěl vzdát a začal couvat.

„Tam už ale bylo druhé policejní vozidlo, do kterého muž narazil. Z vozidla vystoupil až za použití donucovacích prostředků,“ pokračovala Holečková.

Jednadvacetiletý řidič navíc odmítl policistům ukázat řidičský průkaz. A měl k tomu pádný důvod, žádný řidičák totiž nemá, za to má platný zákaz řízení až do července.

„Muži hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun a zákaz řízení na jeden až dva roky,“ dodala mluvčí.

U řidiče policisté provedli také dechovou zkoušku i orientační test na drogy, v obou případech byl výsledek negativní.