Srážka rychlíku s osobou zastavila po dvacáté hodině v sobotu večer provoz na hlavním železničním koridoru u Pardubic. Mezi stanicemi Kostěnice a Černá za Bory vlak zachytil osobu v kolejišti. Na místě zasahovali hasiči a policisté. Podle všeho se jednalo o sebevraždu. Osoba v kolejišti se před vlakem údajně nesnažila uhnout. Zda jde o muže či ženu zatím vyšetřovatelé neví. Osobu po nárazu totiž museli hasiči a policisté hledat.

Veškerý provoz na tomto úseku trati byl zastaven, České dráhy avizovaly, že opatření může trvat až do půlnoci. Některé vlaky musely být odkloněny. Komplikace se měla týkat až dvaceti vlakových spojů. Zpoždění jednotlivých vlaků byla až hodinová. Osobní vlaky mezi stanicemi Pardubice a Kostěnice nahradily autobusy.

Informace pro cestující z webu Českých drah: 

Směr na Prahu

Vlak Ex 112 bude ze stanice Choceň do stanice Praha hl.n. veden po odklonové trase přes Týniště nad Orlicí a Hradec Králové hl.n. Vlak mimořádně zastaví ve stanici Hradec Králové hl.n. a Velký Osek pro výstup cestujících. Vlak nejede přes stanice Pardubice hl.n. a Kolín. 

Vlak EC 272 pojede ze stanice Choceň do stanice Praha hl.n. spojen s vlakem Ex 112 a bude veden po odklonové trase mimo stanice Pardubice hl.n. a Kolín. 

Vlak SC 240 bude ze stanice Choceň do stanice Praha hl.n. veden po odklonové trase přes Týniště nad Orlicí a Hradec Králové hl.n. Vlak mimořádně zastaví ve stanici Hradec Králové hl.n. a Velký Osek pro výstup cestujících. Vlak nejede přes stanice Pardubice hl.n. a Kolín. 

Vlak Ex 120 bude ze stanice Choceň do stanice Praha hl.n. veden po odklonové trase přes Týniště nad Orlicí a Hradec Králové hl.n. Vlak mimořádně zastaví ve stanici Hradec Králové hl.n. a Velký Osek pro výstup cestujících. Vlak nejede přes stanice Pardubice hl.n. a Kolín. 

Směr Česká Třebová

Vlak Ex 523 bude ze stanice Pardubice hl.n. do stanice Choceň veden po odklonové trase přes Hradec Králové hl.n. a Týniště nad Orlicí. 

Vlak SC 517 bude ze stanice Pardubice hl.n. do stanice Choceň veden po odklonové trase přes Hradec Králové hl.n. a Týniště nad Orlicí. 

Vlak railjet 571 bude ze stanice Pardubice hl.n. do stanice Choceň veden po odklonové trase přes Hradec Králové hl.n. a Týniště nad Orlicí. 

Vlak Rx 875 bude ze stanice Pardubice hl.n. do stanice Choceň veden po odklonové trase přes Hradec Králové hl.n. a Týniště nad Orlicí.