„Komplikací pro zásah hasičů byla přítomnost tisícilitrové nádoby s nebezpečnou látkou, která byla při nehodě poškozena a látka začala z nákladního vozu vytékat,“ informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková. Hasičům se podařilo včas zachytit unikající formaldehyd do nádoby a barel zajistit. K úniku látky do půdy nedošlo.

Při nehodě došlo také ke zranění. Jedna pasažérka zůstala zaklíněna v autě, hasiči ji museli vyprostit. "Žena středních let utrpěla středně těžká zranění horní poloviny těla. Sanitka ji převezla do spádové nemocnice," popsal mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý.

Místo bylo na několik hodin uzavřené, z obou stran se tvořily velké kolony. „Silnice I/36 je uzavřena od okružní křižovatky v Lázních Bohdaneč do Rybitví v obou směrech,“ instruovali strážníci z Městské policie Lázně Bohdaneč.

Zhruba po čtyřech hodinách se podařilo hasičům všechny následky nehody odstranit. "Bylo nutné odstranit i havarovaná auta, která byla naložena na vozidla odtahové služby," dodal Horáková.

Při zásahu se hasiči vystrojili do přetlakových obleků a bylo postaveno i dekontaminační stanoviště k následné očistě zasahujících hasičů v nebezpečné zóně. "Na místo byli přivoláni i pracovníci životního prostředí a o situaci byl informován i starosta města Lázně Bohdaneč," řekla Horáková.