Sedmadvacetiletý řidič utrpěl zlomeninu nohy, pohmoždění břicha, hrudníku a otřes mozku, a byl vrtulníkem transportován do nemocnice v Hradci Králové. O případu byla v úterý večer vyrozuměna polská ambasáda.

Nehoda se stala přibližně 200 metrů za označníkem začátku obce ve směru od Trutnova na Vrchlabí, pětice mladíků spěchala na odpolední směnu do vrchlabské automobilky. Šéf Dopravního inspektorátu trutnovské policie Petr David poznamenal: „Pravděpodobnou příčinou nehody byla nepřiměřená rychlost. V levotočivé zatáčce dostalo auto smyk, nekontrolovatelně přejelo mimo vozovku vlevo, kde se převrátilo na bok a střechou narazilo do tří vzrostlých stromů. Soudní znalec na místě nehody vyloučil technickou závadu vozidla.“

Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Hostinného se dvěma cisternami. „Vyprošťování bylo velmi komplikované a časově náročné kvůli značné deformaci karoserie vozidla,“ konstatovala tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Žahourková. Při havárii byl vůz zcela zničen a škoda vyčíslena na 50 tisíc korun. Věc byla předána vyšetřovateli Správy kriminální policie a vyšetřování Hradec Králové.

Podle ohlasů obyvatel obce jezdí Poláci v těchto místech značnou rychlostí a ohrožují nejen sebe, ale také chodce. „Víme o tom, že v momentě, kdy přejedou naše hranice a směřují do automobilky ve Vrchlabí, jezdí nepřiměřeně, v pátek večer třeba i stotřicetikilometrovou rychlostí,“ podotkl David.
U Rudníku se nejedná o první takto tragickou nehodu. Zhruba před čtyřmi lety asi kilometr před obcí zabil polský řidič své tři děti. „Předjížděl, dostal smyk a také narazil do stromu,“ dodal Petr David.