Třicetiletý fanoušek Baníku, který z dosud nezjištěných přičin vypadal z vlaku, kterým cestovali fanoušci Baníku na zápas s pražskou Spartou, pocházel z Bolatic. Muž vypadl za plné jízdy z vlaku okolo půl jedenácté odpoledne. Policie případ nadále prošetřuje.

Ze speciálního vlaku Baník Ostrava před Chocní vypadl z nezajištěných dveří vlaku fanoušek Baníku a zemřel. Šlo o technickou závadu?

Vlak jsme zastavili v Zámrsku za Chocní a naše a drážní inspekce spolu s policií začaly vše prověřovat. S ohledem na neklid fanoušků jsme šetření dokončili na nádraží v Dejvicích. Dveře, ze kterých fanoušek vypadl, byly v naprostém technickém pořádku. To znamená, že byly bez závad. Za tragickou smrt podle prvotního šetření České dráhy nenesou odpovědnost.

Jak si tedy vysvětlujete, že přesto k vypadnutí ze dveří a smrti došlo?

Ukazuje se jako pravděpodobné, že do vstupní chodbičky chodili cestující kouřit, otevírali dveře od vagonů a ty pak špatně dovřeli. Potvrzují to očitá svědectví vlakové čety, která fanoušky několikrát napomínala, aby dveře neotvírali.

Je vyšetřování ukončeno?

Není. Policie objasňuje okolnosti, za jakých ke smrti došlo.

Byl onen fanoušek opilý?

I to je šetřeno. I když ne naší inspekcí. Pravda je, že se ve vlaku alkohol pil. Důkazem je několik tisíc lahví od piva a lihovin, které jsme z vlaku po příjezdu do Dejvic z vagonů odstranili, aby ve vlaku nebyly střepy. Taky byly některé vagony pozvraceny.