Hasiči tak vyráželi na silnici mezi obcemi Chvojenec a Býšť, kde sjelo vozidlo do příkopu. Zdravotnická záchranná služba do nemocnice převezla matku a dítě. 

Nehoda na silnici mezi Chvojencem a Býští.Nehoda na silnici mezi Chvojencem a Býští.Zdroj: HZS Pardubického kraje

V Přívratu zasahovala jednotka hasičů z Ústí nad Orlicí. Jedno osobní vozidlo skončilo mimo vozovku. Na místě byly zraněné dvě osoby v péči zdravotníků. Stejně jako v předchozím případe se hasiči opět postarali o odstranění následků nehody.

Požár v pardubických Polabinách
V Polabinách shořel přístřešek pro bezdomovce

"Na silnici v Živanicích směrem na obec Dědek havarovaly první lednový podvečer dva osobní vozy. Při nehodě byla jedna osoba zraněna. Hasiči ji, bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení, vyprostili z vozu. U jednoho vozu unikaly provozní náplně. Na vozovku hasiči položili sorpční čtverce," popsala další nehodu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Nehoda v Živanicích.Nehoda v Živanicích.Zdroj: HZS Pardubického kraje

V podvečer v Srchu na Pardubicku došlo ke střetu motocyklisty s chodcem. Na místě byla zraněná osoba s poraněním na hlavě. "Hasiči provedli vyšetření a překrytí rány na hlavě. Po příjezdu zdravotníků, pomohli hasiči zraněnou osobu naložit do sanitního vozu," doplnila mluvčí hasičů.

I pracovní týden začal nehodami

Ve znamení nehod byl pro hasiče i začátek prvního pracovního týdne roku 2023. "Ráno hasiči zasahovali u nehody v Tuněchodech, kde skončil osobní automobil na střeše. Osoby byly v době příjezdu jednotky již mimo vozidlo. Hasiči zajistili vozidlo tak, aby nedošlo k požáru či úniku provozních náplní. Po 8. hodině ranní zasahovali chrudimští hasiči na obchvatu Chrudimi směrem na Kočí, kde se střetla dvě vozidla. I v tomto případě zraněné osoby byly předány do péče zdravotníkům a hasiči zajistili havarované vozy," uzavřela v pondělí dopoledne Horáková.