VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostatní sporty

dnes 15:24

Glosa: Silná generace i štěstěna

Sarajevo/ Pardubice - Světový šampionát je realitou. A hned se otevírá diskuze, jestli je ta současná basketbalová generace nejsilnější. Silnější, než ty dvě před tím, které se na MS nedostaly.

včera 21:20

„Úžasný úspěch. Měli jsme obrovskou energii i chuť postoupit“

Sarajevo /ROZHOVOR/ - Ani se mu o tom nesnilo. Už toho v basketbale zažil hodně. Ale po vítězném utkání v Bosně a Hercegovině (85:80) byl Tomáš Satoranský hodně naměkko. Český mužský basketbal si totiž po sedmatřiceti letech zajistil účast na mistrovství světa.

včera 19:08

Hruban: „Na mistrovství světa můžeme jít ještě výš"

Sarajevo - Jednou si dole, jednou nahoře. Slova ze známé písně Život je jen náhoda aktuálně pasují na český basketbalový tým. Vloni touhle dobou ho všichni po zpackaném EuroBasketu zatracovali a lámali nad budoucností hůl. Rok se s rokem sešel a Češi slaví historický postup na mistrovství světa.

AKTUALIZOVÁNO
včera 13:00

Český postup na MS. Sen o Číně se stal skutečností

Sarajevo - Nůž na krku a poslední krůček k postupu na mistrovství světa. Po dlouhých sedmatřiceti letech. Tak byly rozdány karty před kvalifikačním duelem českého týmu v Bosně a Hercegovině.

16.9.2018

Bravo, pánové. Čeští basketbalisté slaví postup na MS

Pardubice - Nůž na krku a poslední krůček k postupu na mistrovství světa. Po dlouhých sedmatřiceti letech. Tak byly rozdány karty před kvalifikačním duelem českého týmu v Bosně a Hercegovině. Domácí basketbalisté v čele s hvězdou Portlandu Jusufem Nurkičem museli za každou cenu vyhrát a pomáhala jim k tomu zaplněná hala v Sarajevu. 

15.9.2018

Mistři z Pardubic! Zlatá přilba ovládla plochodrážní extraligu družstev

Pardubice - Po roční odmlce se vrátili na trůn. Pardubická Zlatá přilba vyhrála extraligu družstev na ploché dráze za rok 2018. Václav Milík a spol. celkový triumf stvrdili vítězstvím v posledním kole na svítkovském stadionu.

15.9.2018

Hvězda bude bojovat o záchranu extraligy

Pardubice – Neděle 16. září je dnem „atletické pravdy“ pro kluby startující v prolínacích soutěžích o účast v příštím ligovém ročníku. V sázce je mimo jiné i příslušnost k extralize.

14.9.2018

Veselý: „Jsem rád, že se k nám všichni kluci přidali“

Pardubice - Hvězda? Tak leda tak na papíře. Veškeré své schopnosti totiž vložil ve prospěch svého týmu. Národního basketbalového týmu. Po epochálním vítězství nad Ruskem (80:78) pro něj platí označení Dělník. Jan Veselý dřel a na obou stranách neúnavně skákal. A po každém svém koši ještě stačil burcovat publikum.

14.9.2018

„Při střele Šveda jsem se modlil"

Pardubice - Český vůdce Tomáš Satoranský stál při závěrečném pokusu basketbalistů Ruska přímo pod košem.

14.9.2018

Spásu v podobě udržení přinese zdolání Chomutova

Pardubice – O nadcházejícím víkendu zahájí pardubičtí softbalisté cestu, na jejímž konci by měla být záchrana v extralize. Konkurentem v souboji „kdo s koho“ jim bude Chomutov.

13.9.2018

Pardubický kotel uškvařil Rusy!

Pardubice - Kvalifikace o MS: Kromě epochálního vítězství nad silným soupeřem padl divácký rekord. Do ČSOB Pojišťovna arény dorazilo 8438 příznivců basketbalu.

13.9.2018

Plochá dráha: Zlatá přilba chce doma slavit titul

Pardubice – Posledním kolem dnes vrcholí extraliga družstev na ploché dráze, na stadionu v Pardubicích bude korunován nový mistr České republiky. Právě pardubický tým je krůček od zisku titulu.

13.9.2018

Satoranský: Natěšenost na zápas je velká. Věřím, že padne divácký rekord

Pardubice – Je největší hvězdou českého národního týmu. Všichni spoléhají na to, žeTOMÁŠ SATORANSKÝ, hráč Washingtonu ve slavné NBA, dovede basketbalovou reprezentaci ke kvalifikační výhře nad Ruskem a tím ji posune na MS v Číně. Hvězda českého týmu poskytla Deníku po včerejším podvečerním tréninku v Pardubicích, kde se třaskavé utkání dnes odehraje, rozhovor Last Minute.

12.9.2018

Nebojím se říct, že s Ruskem se jedná o zápas dvacetiletí!

Pardubice - Rusko. O této zemi se mu v posledních týdnech už zdá… Ne snad, že by tam chtěl žít jako ve vysněném státu. Petr Czudek má ještě těžší úkol. ve znění: připravit svůj tým na zápas dvacetiletí. Jak ho on sám nazval. České republice však stojí v cestě protivník nabitý euroligovými hvězdami. Lví prapor ponese Tomáš Satoranský s Janem Veselým.

12.9.2018

Máme velkou sílu. Musíme ji ukázat na hřišti!

Pardubice /ROZHOVOR/ - Na boží smilování… Čekali na něho týdny. Vždyť, kdo by nechtěl mít v basketbalovém týmu chlapíka, který narostl do výšky 217 centimetrů. Jenže on je napínal do posledního okamžiku. Nakonec vše dopadlo podle narýsovaných plánů. Českou reprezentací posílí pro utkání s Ruskem i Bosnou také mohutný pivot Ondřej Balvín. 

12.9.2018

Mám tu čest být v týmu hvězd

Pardubice /ROZHOVOR/ - Pardubický odchovanec Martin Peterka sdílí v basketbalové reprezentaci kabinu se Satoranským a Veselým.

12.9.2018

Milík i další vítězové: O Zlatou přilbu pojedou znovu

Pardubice – Předchozí ročník tradičního závodu končil po dlouhých jednadvaceti letech českým triumfem. Klání o Zlatou přilbu vyhrál Václav Milík. A právě nejlepší český jezdec nebude chybět na pardubickém plochodrážním supervíkendu ani letos.

10.9.2018

Pardubická aréna na roztrhání

Pardubice - Co dříve? Druhá polovina tohoto týdne nabídne v multifunkční hale s názvem ČSOB Pojišťovna Arena sportovní šílenství. A její označení víceúčelová je na místě.

10.9.2018

Poblázní „Saty“ a „Veselka“ český lid?

Dříteč – Už jsou tady. Šílenství může vypuknout. Jenže to bychom nesměli být v České republice… Přijet basketbalové mega stars v Americe, tak by nebylo u místa jejich pobytu ani k hnutí.

10.9.2018

Ange Guardian zopakoval triumf

Pardubice /FOTO/ - Druhé vítězství v letošním seriálu kvalifikačních dostihů, pro trenéra Josefa Váňu dokonce třetí triumf za sebou. V zářijové kvalifikaci na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou vyhrál desetiletý Ange Guardian, který uspěl již v červnovém klání. Tentokrát byl v sedle Váňova svěřence žokej Jiří Kousek.

8.9.2018

Aspell: Když mi to někdo nabídne, rád přijedu

Pardubice /ROZHOVOR/ - Při srpnovém mítinku se v Pardubicích představil irský žokej Leighton Aspell. Do domova Velké pardubické se vrátil po dvanácti letech. Přivedl jej vítěz Velké pardubické z roku 1992 a slovenský trenér Jaroslav „Čiko“ Brečka, který je angažoval hned do čtyř dostihů.

8.9.2018

Poprvé se poběží dostih Kapky naděje

Pardubice - Poprvé v historii se v Pardubicích poběží benefiční dostih Kapky naděje. Dostih je vyvrcholením celoroční spolupráce Dostihového spolku a Nadačního fondu Kapky naděje, jehož zakladatelka a prezidentka Vendula Pizingerová je patronkou letošní sezony v Pardubicích.

8.9.2018

Poslední šance: Kdo zvládne kvalifikaci?

Pardubice - Sobotní dostihový den nabídne čtvrtý díl kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou.

7.9.2018

Na čtvrtou kvalifikaci Velké pardubické ve žlutém oblečení

Pardubice - Osm dostihů včetně jednoho magnetu. V sobotu se na pardubickém závodišti koná IV. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou.

7.9.2018

Beksa je konečně kompletní a trénuje v plném počtu

Pardubice – Nová basketbalová sezona oficiálně začala a její ostrý start soutěžními zápasy se blíží mílovými kroky. Týmy odehrály první přípravná utkání. Stranou nezůstala ani pardubická Beksa, která začala dvěma výhrami v přípravných zápasech na Slovensku. A další duely ji čekají.

6.9.2018

Tým je omlazený, ale současně plný talentu a odhodlání

Pardubice - Utkáním v Liberci měli florbalisté Sokola vstoupit do nového ročníku mužské superligy. Osud tomu nakonec chce jinak a zdravotní problémy hráčů se postaraly o odložení zápasu (viz. níže), nic to ale nemění na tom, že budou chtít navázat na povedenou sezonu uplynulou.

6.9.2018

Nedoporučuji být maminkou v aktivní kariéře

Mariánské Lázně - Dlouhá štíhlá postava v krátkých červených šatech. Černé lodičky na vysokých podpatcích. Hezká tvář. Ne, neuvádíme soutěž krásy. Takto „načančaná“ si v Mariánských Lázních došla pro ženské vítězství v anketě Basketbalista roku KATEŘINA ELHOTOVÁ z pražského USK. Na trůn se vrátila po dvou letech a poprvé na něj usedla jako maminka synka Daniela.

6.9.2018

Práchenský a Bajer závodili

Pohřebačka – Umravnili nováčka. Opatovičtí muži se poprvé v této sezoně představili svým divákům.

6.9.2018

Na tváři vicemistra přistál tvrdý políček

Pardubice – Jak skončili, tak začali. A zase v tom byl pražský soupeř. Jenže je tu jeden podstatný rozdíl. Zatímco v loňské sezoně prohráli poslední možné utkání (páté finále s Kertem), tak letos nezvládli hned to první. Vicemistr extraligy nestačil doma na KOVO.

5.9.2018

Veselý: Vyhrát třikrát za sebou v konkurenci Satyho je nemožné

Mariánské Lázně - Přetahují se o prvenství jako o oblíbenou hračku… Ještě, před několika dny, měli oba na svém kontě tři vítězství v anketě Basketbalista roku. Sedm let v ní nefigurovala jiná jména než Jan Veselý a Tomáš Satoranský.

5.9.2018

Na basketbalový trůn se vrátili Satoranský a Kateřina Elhotová

Mariánské Lázně - Uzavřeno. V historické budově Casina Léčebných lázní byla napsána definitivní tečka za sezonou s označením 2017/18. Udělalo ji vyhlášení ankety Basketbalista roku. Celý slavnostní galavečer byl pojat jako procházka sto lety českého a československého basketbalu.

4.9.2018

Satoranský: Anketa? Spíše to beru jako oslavu českého basketbalu

Mariánské Lázně /ROZHOVOR/ - Staronový vládce se jmenuje Tomáš Satoranský. To, že byl již počtvrté nejlepší, neřeší.

1.9.2018

Dokáže mě potrápit. I tím se oba zlepšujeme

Pardubice /ROZHOVOR/ - Jejich disciplína nepatří v atletickém světě mezi nejsledovanější, přesto na sebe na srpnovém evropském šampionátu upozornili svými výkony. Chůze zajistila české výpravě jednu ze tří medailí, stříbro získala Anežka Drahotová. Její kolega z tréninkové skupiny Lukáš Gdula skončil v závodě na padesát kilometrů jedenadvacátý (čas 4:05:44).

1.9.2018

Florbal: V neděli na český dvojboj

Pardubice - Florbalové reprezentace můžu i žen na východě Čech! V pardubické hale Dašická v pátek začal mezinárodní turnaj, který nabídne celkem šest duelů.

31.8.2018

Florbal: Češi vstoupí do turnaje v Pardubicích. V pátek proti Finsku

Pardubice - V rámci Florbalového festivalu Pardubice se uskuteční i Mezinárodní turnaj reprezentací. Ten začne dnes ve Sportovní hale Dašická a potrvá až do neděle.

31.8.2018

Třiatřicet bodů v Jacksonově podání

Pardubice - Po vítězství v Handlové zvládli pardubičtí basketbalisté také druhé přípravné vystoupení na Slovensku, tentokrát na palubovce bratislavského Interu.

27.8.2018

Rychlobruslařka Karolína Erbanova nečekaně ukončila kariéru!

Vrchlabí - Úspěšná rychlobruslařka z Vrchlabí, mimo jiné bronzová medailistka v závodě na 500 metrů ze Zimních olympijských her v Pchjongčchangu Karolína Erbanová, se v 25 letech nečekaně rozhodla ukončit kariéru. 

24.8.2018

Odjel do Bulharska, vrátil se s titulem mistra světa

Býšť – Třiadvacetiletý Patrik Černý z Býště nedávno získal titul mistra světa ve sportu footbag. Splnil se mu tak jeho životní sen.

23.8.2018

Partičkám ne! Američani hrají s mladými karty

Pardubice - Basketbalisté pomalu přecházejí ze suché přípravy na tu herní.

23.8.2018

Bartošek: „Hodně dbáme na rychlost a někteří si dost hrábl“

Pardubice – Už stříhají metr… Něco málo přes měsíc zbývá do zahájení Kooperativa NBL a její účastníci jsou už v plné přípravě. Nejinak tomu je i v pardubické Bekse. Každý den s nimi tráví hodiny na palubovce jeden z dvojice trenérů Tomáš Bartošek.

22.8.2018

Národní házená: Pomohlo jim mírně lepší skóre

Pohřebačka – Už je svrbí ruce… V poslední přípravě před novým ligovým ročníkem zvítězili opatovičtí muži na domácím přípravném turnaji.

19.8.2018

Třetí kvalifikace: No Time To Lose získal další vítězství

Pardubice - Třetí díl kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou ovládl loňský vítěz legendárního dostihu No Time To Lose. Do kvalifikačního dostihu, Ceny firmy Chládek a Tintěra, Pardubice, odstartovalo deset koní, okolo cílového mezníku jich proběhlo šest. Do cílové roviny točil jako první Theophilos, v posledních metrech ho ovšem udolal No Time To Lose.

19.8.2018

Ledově klidná Viďmanová a Bum bum Lehečka

Pardubice – Jednoznačná záležitost a bitva o každý milimetr antuky na kurtech LTC Pardubice. Tyto dvě skutečnosti předcházely vítězným zápisům do historie Pardubické juniorky. Darja Viďmanová a Jiří Lehečka vyhráli 91. ročník tohoto nejstaršího mládežnického turnaje v Evropě

17.8.2018

Jedničky své postavení nepotvrdí

Pardubice – Finále tenisové Pardubické juniorky je bez nejvýše nasazených.

16.8.2018

Návrat vítěze: No Time To Lose v akci

Pardubice – Sobota na pardubickém závodišti patří třetí kvalifikaci, dostihový den začíná již ve 14 hodin. Vrcholem pátého dostihového dne pardubické sezony bude III. kvalifikace na 128. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, která bude odběhnuta jako Cena firmy Chládek a Tintěra Pardubice. Distance je připravena na tradičních 5800 metrů a startovní listina obsahuje dvanáct jmen.

16.8.2018

Východočeský tenis letos zůstal na suchu

Pardubice – Sucho sužuje Českou republiku a stejná „kalamita“ postihla i východočeský tenis. Po úrodném loňském létě, kdy hradecká naděje Adéla Dörreová senzačně získala na Pardubické juniorce stříbro, se letos medaile nedočká. Její plány minimálně obhájit finálovou účast seškrtala Darja Viďmanová.

15.8.2018

Orientační běžkyni Knapovou dělilo osm vteřin od světového bronzu

Pardubice – Životní výsledek. Pardubická závodnice Jana Knapová na mistrovství světa v orientačním běhu v lotyšské Siguldě obsadila pátou příčku na krátké trati. Od bronzové medaile ji dělilo osm sekund!

15.8.2018

V bitvě Karolín měla Beránková ostřejší rohy než Vlčková zuby

Pardubice – Ze šestnácti osm. To jsou počty, které z osmifinále udělají čtvrtfinále. Přesně v této fázi se nachází po včerejších dvouhrách 91. ročník Pardubické juniorky, o které se také mluví jako o mistrovství České republiky staršího dorostu.

15.8.2018

Pardubická juniorka: Nasazené jedničky zvládly první kolo

Pardubice – V tenisovém areálu LTC pokračuje 91. ročník Pardubické juniorky – Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT