Hlavní závod je na programu v neděli, ale již v sobotu v podvečer se pojedou jízdy vylučovacích skupin a ještě před tím 35. Zlatá stuha juniorů.

Startovní listina Zlaté přilby je opět nabitá. Na start se postaví osm jezdců, kteří se účastní elitní Grand Prix. Chybět nebude loňský vítěz jubilejní 60. Zlaté přilby Hans Andersen z Dánska, pozornost bude poutat Leigh Adams z Austrálie, který v Pardubicích vyhrál již čtyřikrát, naposledy v roce 2004.

Na startovní listině budou tito zahraniční jezdci: Andersen, K. Bjerre, Monberg a Hansen (všichni Dánsko), Holder, Watt, Ward a Adams (všichni Austrálie), Wallner (Rakousko), Harris (Anglie), Wölbert, Hefenbrock, Schultz, Haupt (všichni Německo), Ferjan (Maďarsko), Milanese (Itálie), Holta, Ulamek a Wallasek (všichni Polsko), Gafurov, Gizatullin (oba Rusko), Šantej a Zagar (oba Slovinsko), Lindgren a Zetteström (oba Švédsko), Pavlic (Chorvatsko).

Z českých jezdců bude značnou pozornost poutat pardubická bratrská dvojice Aleš a Lukáš Drymlové – spolu s Matějem Kůsem novopečení mistři Evropy v soutěži dvojic. Lukáš Dryml je i letošním mistrem ČR v jednotlivcích. Na startu letošní ZP bude osm českých jezdců včetně posledního českého vítěze tohoto závodu z roku 1996 Tomáše Topinky. Dále budou na startu Málek, Franc, Jaroš, Kůs, Suchánek, Šitera a Štichauer.

Po oba víkendové dny bude otevřen stadion ve Svítkově v 9.30, slavnostní zahájení sobotního programu bude ve 13.00, v neděli ve 12.30 hodin.