V hlavním závodě na 10 km se po startu utrhla dvojice plavců – loňský vítěz Jakub Fichtl z Radbuzy Plzeň, který útočil na historicky šesté vítězství a nejlepší dálkový pla-vec loňské sezóny Rostislav Vítek z Komety Brno.

Vítek však již ve druhém kole nasadil k trháku a s náskokem téměř pěti minut si doplaval pro třetí vítězství. Druhý doplaval Fichtl a třetí Jan Štábl z Komety. Nejlepším z pardubických plavců byl Jan Volár, který si tuto trať vyzkoušel vůbec poprvé a doplaval celkově na 13.místě (5. v kategorii staršího dorostu).

Závod žen vyhrála pardubická Lenka Štěrbová s náskokem 11 minut před Adélou Solskou z Opavy a Terezou Skuhrovou z Bohemians Praha. Druhá pardubická plavkyně Romana Lovečková doplavala na osmém místě.

V závodě na 3 km mužů dominoval český reprezentant Lukáš Jachno z USK Praha před Janem Kútníkem z Komety a Martinem Břendou z Bohemians Praha. Nejlepším pardubickým plavcem byl Karel Gobernac na 11.místě.

V soutěži žen si pak pro vítězství doplavala Kateřina Dudková z SCPA Pardubice, která si na závod „odskočila“ ze soustředění v triatlonu, druhá doplavala Michala Lukešová ze Slavie plzeň a třetí Eliška Novotná z Komety.
V žákovských kategoriích si z pardubických plavců nejlépe vedla Michaela Štěrbová, která vyhrála závod na 3 km mladších žaček, Daniel Čaban z KVS Pardubice doplaval ve stejné kategorii mladších žáků na 3 km na druhém místě a Filip Vyskočil ze stejného oddílu skončil čtvrtý. V kategorii starších žaček doplavala Renata Nováková v závodě na 5 km na 10. místě.
V odpoledním pořadu bylo na pořadu 1. Mistrovství ČR smíšených štafet na 4 x 2 km. Na start se postavilo celkem 16 štafet. Po prvním úseku jasně vedla Kometa Brno „A“, kde plaval Rosťa Vítek, na druhém místě shodně předávaly štafety SCPA Pardubice „A“ (Štěrbová Lenka) a Komety Brno „B“ (Bohumír Šraut).

Pořadí se pak rychle měnilo po druhém úseku, kdy svoje pozice ztratila vedoucí Kometa Brno i domácí štafeta a dopředu se drala štafeta Bohemians Praha „A“, která se usadila v čele a svůj náskok neustále zvyšovala. Druhé plavalo „áčko“ Komety a třetí domácí štafeta.

Na posledním úseku však Vašek Werner (SCPAP „A“), který dopoledne plaval svoji první „desítku“, ztratil náskok před Janem Kútníkem z Komety „B“ a pardubická štafeta tak doplavala čtvrtá.
(net)