Časem 1:44,82 min. překonal o dvě setiny výkon Lukáše Vydry z roku 1998. V silně obsazeném závodu obsadil čtvrté místo. Vyhrál Švéd Andreas Kramer v osobním maximu a rekordu mítinku 1:44,08.

close Jakub Dudycha. info Zdroj: Český atletický svaz zoom_in Jakub Dudycha.

Dudycha na Memoriálu Ireny Szewińské vylepšil svůj výkon z nedávného mistrovství Evropy v Římě, kde v rozběhu vytvořil juniorský národní rekord časem 1:44,89 min. Juniorský evropský šampion v nezvykle početném startovním poli patnácti běžců nestačil po výborném finiši kromě Kramera už jen na Alžířana Muhamada Alího Guanída a Maročana Abdelatího El Džuisího.

„Super závod. Myslím, že jsem to mohl zaběhnout ještě lépe takticky, protože jsem se v prvním kole zařadil na úplný konec. Ale nechtěl jsem běžet v druhé dráze," uvedl Dudycha. „Pak jsem ale zase měl dost sil na útok zezadu. V poslední třístovce jsem mohl začít i dřív finišovat, trochu jsem tam váhal. Ale jinak velká spokojenost," dodal.

Nikoleta Jíchová zvítězila v běhu na 400 metrů překážek. Ve stejné disciplíně mužů skončil Vít Müller třetí ve svém nejlepším letošním čase 49,07 sekundy.

Český rekordman ve vrhu koulí Tomáš Staněk obsadil páté místo výkonem 20,63 metru. V rekordu mítinku zvítězil čerstvý mistr Evropy Ital Leonardo Fabbri, který vrhl 22,38. Pátý byl i tyčkař David Holý, který skočil 555 cm.

Další evropská šampionka z Říma Polka Natalia Kaczmareková potvrdila skvělou formu na čtvrtce dalším časem pod 50 sekund, když vyhrála za 49,86. Tereza Petržilková doběhla sedmá (52,30).

Česká rekordmanka Kristiina Sasínek Mäki nedokončila běh na 1500 metrů. Vítězkou závodu se stala Etiopanka Freweyni Hailuová v rekordu mítinku 3:58,59.

Atletický mítink zlaté kategorie Kontinentalní Tour v Bydhošti:

Muži – 800 m: 1. Kramer (Švéd.) 1:44,08, …4. Dudycha (ČR) 1:44,82 - český rekord.