A do poločasu basketbalisté vedli o dvacet...

Pardubice – Vyhnanci neměli žádnou šanci… Pardubičtí basketbalisté přivítali na své palubovce Kolín. Středočeši mají v letošní sezoně Kooperativa NBL basketbalistů ztíženou roli, neboť jejich hala dostává novou podobu a oni musejí hrát v první čtvrtině jenom venku. V hale Dašická to už bylo desáté střetnutí mimo jejich domov. V utkání 11. kola ani jednou nevedli, a tak nemohli pomýšlet na nějaký úspěch.

7.12.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník/Daniel Seifert

BK JIP PARDUBICE – BC GEOSAN KOLÍN 79:60 (17:9, 38:20, 59:37).
Body: Burnett 20, Švrdlík 13, Pandula 12, Martin 11, Kohout a Welsch po 6, Nečas a Kent po 4, Potoček 3 – Skinner 13, Bakič 12, Číž 10, Šafarčík 8, Pajovič 6, Machač 5, Dokoupil a Vocetka 3. Rozhodčí: Vyklický, Jedlička, Karafiát. Fauly: 14:17. Trestné hody: 8/6 – 16/10. Doskoky: 45:42. Trojky: 5:6. Diváci: 863. Nejlepší hráč utkání: Dominez Burnett (Pardubice).

Ráz utkání určila hned první čtvrtina. Beksa výtečně bránila. Nutila soupeře ke ztrátám a také těžkým střelám. V její polovině Burnett posunul stav na 13:4, o chvíli později už jeho tým vedl dvouciferným rozdílem (17:7). Hned zkraje druhého kvartálu domácí navíc výrazně zvýšili aktivitu na útočném doskoku a po desetibodové šňůře odskočili v 18. minutě do dvacetibodového trháku (38:18).

„Klíčová byla naše obrana a náš vstup do zápasu. Velmi jsme se koncentrovali na obranu, dobře jsme si pomáhali a soupeř musel volit těžké střely. Díky tomu jsme už v první půli získali náskok dvaceti bodů,“ konstatoval spokojeně pardubický trenér Tomáš Bartošek.

V polovině třetí čtvrtiny Pandula trojkou a záhy Martin z brejku vytvořili maximální rozdíl v utkání (55:30). Ten platil ještě ve 32. minutě. Další pasáž ale Východočeši ztratili poměrem 3:12. Tři minuty před koncem snížil Kolín manko na třináct. Jenže po time outu následovala další šňůra domácích, která pojistila jejich čtvrtou výhru v řadě.

„V utkání jsme si velmi dobře posouvali míč. Někdy jsme to až přeháněli a zpod koše ještě hledali další volné hráče. Nicméně to je známka toho, že si tým rozumí a chce si vyhovět,“ podotkl Tomáš Bartošek.

Na koučova slova navázal jeden z režiséru pardubické hry Jiří Welsch. „Dvaatřicet minut jsme hráli velmi dobře a měli utkání naprosto pod kontrolou. Pak kombinace našeho polevení a toho, že Kolín se trochu uvolnil a začal dávat střely, zapříčinila, že se hosté vrátili do zápasu. Závěr jsme si však pohlídali. Vyhráli jsme zaslouženě,“ dodal navrátilec do pardubického klubu.

Další známé výsledky 11. kola:
Svitavy - USK Praha 87:78, Ostrava - Děčín 81:92, J. Hradec - Nymburk 75:111, Ústí nad Labem - Opava 70:80, Brno - Olomoucko 63:94.

7.12.2017 VSTUP DO DISKUSE

Pardubičtí florbalisté sebrali hrobníkovi klíč od skladu s nářadím...

U Býště hořel kamion s kuřaty.

U Býště hořel kamion s kuřaty

Tři lidé utrpěli popáleniny při požáru v Poličských strojírnách

Polička - O půl desáté ráno museli hasiči zasahovat v Poličských strojírnách na Bořinách. V areálu hořel bezdýmný střelný prach.

Pardubická autorka podepíše svou knihu o zdravé stravě

Pardubice – Knihkupectví Kosmas na Pernštýnském náměstí pořádá ve čtvrtek od 17 hodin autogramiádu pardubické autorky Karolíny Hrubešové, jejíž kniha o zdravém stravování vede v žebříčku novinek v předprodeji knižního distributora Kosmas.

Rohovládova Bělá? Posílený kádr a skvělá parta

/FOTBALOVÁ HODNOCENÍ/ -  Dohrávky jim nesvědčily… Pokukovali po bedně ale jejich bodové výkony v samotném závěru je srazily „až“ na šestou příčku. JAROSLAV NOVÁK, trenér TJ Sokol Rohovládova Bělá je přesto s podzimem spokojen.