První výhra na čtvrtý pokus. Pardubičtí basketbalisté konečně prolomili prokletí prostějovské palubovky.  V nejlepší možný čas. Po výhře téměř o dvacet bodů mají do finále blíže než Hanáci. Znovu se prezentovali vynikající obranou.

Čtvrtý duel semifinálové série se hraje v pátek od 18 hodin v pardubické hale na Dukle.

3. semifinále: Ariete Prostějov  – BK JIP Pardubice 57:75 (17:24, 31:38, 45:57).
Body: Švrdlík 18, Slezák 11, Pandula 9, Kohout 6, J. Bohačík 5, Bratčenkov, Nečas, Marko a Kratochvíl po 2 – Nelson 28, Muirhead 13, Sanders 8, Čarnecký a Příhonský po 7, Pospíšil 6, P. Bohačík 4, Půlpán 2.
Rozhodčí: Dolinek, Kučera, Hošek.
Trojky: 2:1.
Trestné hody: 16/9 – 14/10.
Fauly: 18:20.
Doskoky: 42:38.
Stav série: 1:2.
Nejlepší hráč: Travis Nelson (Pce).

„Myslím si, že budou rozhodovat souboje jeden na jednoho. Ani jeden tým nebude chtít dovolit soupeři otevřené střely. Nesmírně důležitý bude náš obranný výkon," řekl před třetím utkáním série Dušan Bohunický.
A vidíte, pardubický trenér by si klidně mohl otevřít vlastní věštírnu. Domácí vyslali dvě přesné trojky, Východočeši jedinou a jeho tým stejně jako v domácím duelu předvedl excelentní obranu.

Pardubickým se povedlo splnit základní cíl pro úvod střetnutí. Nepustili soupeře do trháku, tak jako se jim to přihodilo v prvním utkání série. Drželi se mu na dohled a tři minuty před koncem první čtvrtiny se začal rodit jejich bodový brejk. Po šnůře 9:1 si vytvořili sedmibodový náskok. Ve druhé čtvrtině jim ale znovu střelba zamrzla. Za pět minut dali pouhé dva body. Naštěstí pro ně byl Prostějov na tom úplně stejně. Dostal se sice na distanc jednoho koše, ovšem závěr druhé části opět vyšel Bekse parádně.
Rozhodující úder si hosté nachystali na úvod třetího kvartálu. Hlavní roli při drtivém úderu sehrál pardubický „admirál" Nelson. Za tři a půl minuty sám prohnal prostějovským košem patnáct bodů. A když ve své krasojízdě nepřestal ani v poslední čtvrtině, jeho tým dosprintoval pro pohodové vítězství…