Jestli chcete v Pardubicích uspět, musíte v jednotlivých čtvrtinách nastřílet kolem dvaceti bodů. Kolín se však stal dalším týmem, kterému se nedařilo v jednotlivých částech přelézt ani patnáctku.

BK JIP Pardubice – BC Kolín 70:55 (20:15, 44:29,57:44).

Body: Bohačík 17, Arnold 16, Wright 10, Sýkora 9, T. Tóth, Pospíšil a Černošek po 6 – Jones 18, Zuzák 10, Smith a Marko po 9, Machač 4, Miles 3, Hemmy 2. Rozhodčí: Zachara, Vondráček, Matějek. Fauly: 24:24. Trestné hody: 23/18 – 32/18. Trojky: 4:5. Doskoky: 43:31. Diváci: 1890. Nejlepší hráč: Wright (Pardubice)

Pardubice postrádaly střelce Hamptona a kapitána Marka. V první půli se jejich absence až tak neprojevila, ovšem po přestávce domácí zaznamenali šestadvacet bodů.

V první čtvrtině se Kolín svého soupeře držel zásluhou trojkových střel. Druhý kvartál se pro domácí nevyvíjel příznivě, alespoň co se nasbíraných faulů týče. Už po třech minutách měli pět chyb, což znamenalo, že Kolín při každém prohřešku, házel trestné hody. Hosté si také chodili pro faulu, naštěstí pro JIP, však zužitkovali pouze polovinu nabídnutých šancí.

Pardubičtí si v průběhu třetího dějství vypracovali dvacetibodový náskok, ovšem pak, jak když utne. Šest minut na přelomu třetí a čtvrté části nebodovali a Středočeši se vrátili do hry. Skálopevná obrana domácích však žádné drama nepřipustila.

Jan Slowiak, trenér Pardubic: „Pokračovali jsme v útočném trápení. Především ze začátku jsme měli dost dobrých střeleckých pozic, ovšem místo abychom se uklidnili, znervózněli jsme. Kromě druhé čtvrtiny, kdy se nám celkem dařilo střelecky, jsme se nepropracovali k žádné ofenzivní exhibici. Celkově ale musím tým pochválit, protože jsme se znovu mohli opřít o obranu. Už poněkolikáté jsme dokázali vyhrát obranou. A to se cení právě v zápasech, kdy zrovna nemáte střelecký den.“