Do konce utkání chybělo 2,2 sekundy. Pardubická lavička si za nepříznivého stavu 77:78 a promarněné rumunské šanci na definitivní rozhodnutí vzala time out. A trenéři vymysleli geniální akci. Viktor Půlpán nahodil z autu ze strany míč vzduchem, Dominez Burnett se proletěl a zavěsil. Beksa si tak odvezla ze Sibiu do odvety jednobodový náskok.

„V úvodní čtvrtině jsme velice spěchali a byli zbrklí. Nepracovali jsme tak, abychom soupeři bránili v rychlém přechodu do útoku. Po změně stran už to bylo mnohem lepší. Ovládali jsme tempo hry a všichni hráči, kteří nastoupili, přispěli k tomuto tvrdě vybojovanému vítězství,“ konstatoval pardubický kouč Levell Sanders.

Lví podíl na výhře měl Jackson Kent. Stal se nejlepším střelcem svého týmu. Zaznamenal pětadvacet bodů, včetně čtyř trojek. Jeho chvíle přišly v závěrečném kvartálu. Domácí dlouhou šňůrou téměř dotáhli pardubický náskok. Kent však v rozmezí sedmnácti sekund vystřihl dvě trojky a Pardubice znovu soupeři pláchly.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo v Rumunsku zvítězit. V Sibiu totiž panovala neuvěřitelná divácká atmosféra. Naše hra nebyla bez chyb, což musíme do odvety změnit. Pořádně se připravit, abychom postoupili,“ podotkl americký mladík Jackson Kent.