Vyhrál Ange Guardian, jenž dosáhl na čtvrté kvalifikační vítězství, pokaždé v sedle s jiným jezdcem. Tentokrát to byl Lukáš Matuský. Tempo dostihu dlouho udával Bridgeur s žokejem Jaroslavem Myškou, který ovšem ve finiši podlehl oběma favoritům a skončil třetí. Druhý byl No Time To Lose v sedle s žokejem Janem Kratochvílem.

„Koník byl dneska v průběhu dostihu takový laxní, tak jsem ho nechal v klidu cválat a skákat. Na Havlově skoku jsme se dostali mezi koně, ale nechtěl mi moc akceptovat to tempo. Tak jsem si ještě počkal. Pak mi za to chytnul a mašíroval až domů,“ komentoval průběh dostihu vítězný žokej Matuský.

Spokojený byl i trenér obou koní Josef Váňa, podle kterého kvalifikační dostih dopadl nad očekávání. „Že tam máme nejlepší koně, to jsme věděli. Ale museli jsme vyhrát proti koním, kteří byli v loňské Velké pardubické dobří. Jsem rád, že to tak dopadlo. Hlavně bych si ale přál, aby koně teď byli zdraví a mohli jsme v klidu připravovat na Velkou pardubickou.“ V jezdeckém obsazení už má Josef Váňa taky jasno. „Byl bych rád, kdy Ange Guardiana jezdil Jiří Kousek. A u No Time To Lose a Honzy Kratochvíla není ke změnám důvod,“ řekl Váňa. 

Za Bridgeurem došli čtvrtý Stretton (ž. Jan Faltejsek), pátý Chicname de Cotte (ž. Jordan Duchene) a za nimi Mahony (ž. Niklas Lovén), Ribelino (ž. Andrew Glassonbury) a Templář (Jan Odložil). Nedokončil Player (ž. Marcel Novák), který ale na přihláškách do Velké pardubické nefiguruje, kvalifikační dostih ovšem zvládl už v květnu.   (ds, tr)