VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Antimuf oslavil dvacet let

PARDUBICE - První zářijový den 2007 se uskutečnila v areálu PAMAKO na Hůrkách zajímavá sportovně – společenská akce, jejíž motivem bylo výročí dvaceti let po tom, co několik nadšenců založilo celek malé kopané Antimuf Pardubice, který se během následujících let stal nejúspěšnějším mužstvem historie malé kopané na Pardubicku. Zpět se ohlíží jeden z pilířů Antimufu Radek Kňava.

24.11.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Založení klubu

„Jak mi potvrdil Petr Hrnčíř, jeden z tehdejších zakladatelů Antimufu, okolnosti vzniku klubu i jeho názvu byly zajímavé. Několik hráčů, kteří hráli za tehdejší mužstvo malé kopané Muf Pardubice, bylo již poněkud nespokojeno s tím, že se nedostávají tolik do hry a tak se domluvili s několika kamarády a jako „protiváhu“ založili své vlastní mužstvo. A tak z Mufu se stal Antimuf. Převzat byl i symbol a maskot klubu. Muf to byla oblíbená postava z tehdejšího televizního Studia kamarád. Jak ten čas letí…“

Jsou známy i zajímavé detaily „právního“ vzniku Antimufu a jeho první přihlášení do soutěže. Partička kluků, kteří později tvořili jádro začínajícího klubu, tehdy odjížděla do dovolenou do Bulharska a dne 7. srpna 1987 se v jedné pražské restauraci rozhodla, že „do toho všeho „půjdou“. Domluvili se na vzniku nového mužstva a těsně před odjezdem vlaku doporučeným dopisem přihlásili klub do 3. ligy Pardubické malé kopané, tehdy ještě organizované tehdejší mládežnickou organizací SSM.

První historický zápas klubu byl poté sehrán 12. září 1987 s Tatranem Pardubice a skončil drtivou výhrou Antimufu v poměru 25:0.

Mezníky historie

Antimuf v prvním roce 3. ligu hned vyhrál, ve druhé lize se ohřál pouze dva roky a v roce 1990 poprvé postoupil do 1 .ligy malé kopané, kterou za 17 let nikdy neopustil, a co víc, pouze v prvním ročníku neskončil na bedně (10. místo), ze zbývajících 16 ročníků byl 13x mistrem ligy, jednou druhý a dvakrát třetí. Tým slavil 10x vítězství v pardubickém Superpoháru (hraje ho vítěz ligy proti vitězi poháru PAMAKO), 5x v poháru PAMAKO a třikrát v nejprestižnějším a největším pardubickém turnaji s velkou tradicí - Pernštejn cupu. Historicky největší úspěchy klubu:

1. Vítězství ve finálovém turnaji Českého poháru v sálové kopané v roce 2004 s následnou účastí na evropském finále Pohárů vítězů národních pohárů ve Španělsku, kde Antimuf vybojoval 3. místo. Největším zážitkem pro všechny přítomné byl zápas s plně profesionálním týmem Dynama Moskva.

2. Zisk Mistra republiky v malé kopané v roce 2006 v Jihlavě (společné mužstvo s hráči Laguny Pardubice).

3. Zisk Mistra České republiky v malé kopané v roce 2007, které se hrálo v Pardubicích.

Mužstvo Antimufu pravidelně startovalo i soutěžích okresní i krajské sálové kopané, a to jak v dlouhodobé soutěži, tak i v pohárech. Rok před svým výše zmiňovaném vítězství v Českém poháru bylo ve stejné soutěži poraženo až ve finálovém utkání závěrečného republikového turnaje.

V roce 2002 bylo založeno veteránské mužstvo Antimufu, které od toho roku každoročně hraje veteránskou soutěž a pravidelně se zúčastňuje veteránských turnajů.

Obdiv kronikám

Historie Antimufu je zaznamenána v kronikách. Ne nadarmo se říká, že historii má ten, kdo má o dění nějaké záznamy. Ty, které lze najít o Antimufu v kronikách jsou velmi přesné a zároveň velmi zábavné. Člověkem, který se o ně v plné míře stará (po dobu celých 20 let úplně sám!) je velká ikona klubu Ivo Tichý. Pečlivost a podrobnost s jakou vede kroniky je až neuvěřitelná, navíc v počátcích jsou kroniky doprovázeny jeho ilustracemi a to jak jednotlivých hráčů, tak i momentek z utkání, dále reportážemi ze zápasů utkání, pohotovými a příznačnými komentáři apod.

Ilustrace byly později sice nahrazeny fotografiemi, ale nic to neubralo na oblíbenosti kronik, za které Antimuf sklízí obdiv. „Na našem setkání jsme se jednoznačně shodli na tom, že „rodinným stříbrem“ Antimufu jsou nejen jeho úspěchy, soudržnost hráčů i vytrvalost některých z nich, ale především tyto kroniky, jejichž zpracování zabralo stovky hodin. K dnešnímu dni je momentálně naplněno 14 velkých sešitů, takže kroniky obsahují v současnosti již několik tisíc stran. Drtivá většina z nás už zapomněla na většinu okamžiků, které s Antimufem prožila, ale díky kronikám se dají vzpomínky oživit a věřte, je to veselé vzpomínání…“

Již zmiňovaný večer 1. září byly promítnuty i téměř 15 let staré videozáznamy z turnajů a zápasů.

Přesně evidovaní rekordmani

Nahlédněme do kronik, které vedení Antimufu hodlá digitalizovat a zájemcům je poskytnout v kvalitní elektronické podobě:

Rekordmani v počtu odehraných zápasů:

1. Ivo Tichý 1016, 2. Tomáš Bydžovský 839, 3. Vlasta Čáň 797, 4. Radek Kňava 621, 5. Petr Šmeral 599.

Počet odehraných zápasů na postě branářů:

1. Radek Kňava 621, 2. Pepa Bílek 146, 3. Radek Krám 112…

Počet vstřelených gólů nejúspěšnějších střelců:

1. Tomáš Bydžovský 461, 2. Petr Šmeral 430, 3. Franta Koudelka 379, 4. Ivo Tichý 370, 5. Robert Klička 304…

Asistence u vstřelených gólů: 1. Ivo Tichý 588, 2. Tomáš Bydžovský 400, 3. Petr Šmeral 363 asistencí, 4. František Koudelka 274, 5. Robert Klička 209…

Zajímavostí je to, že Ivo Tichý je historicky jediným hráčem, který byl u všech dosavadních třinácti získaných titulů.

Autor děkuje

Radek Kňava závěrem bych rád poděkoval společnosti WT, s.r.o., která byla historicky největším sponzorem klubu, navíc klub podporovala po nejdelší dobu a samozřejmě i další drobným sponzorům.

Dále pak Zdeňkovi Kotovi, který byl od počátku velmi dlouho nepsaným „šéfem“ a bafuňářem klubu úplně se vším, co k tomu patří. Dík patří i Vlastovi Čáňovi, který po něm vedení klubu před několika lety převzal a zasloužil se tím o to, že klub mohl navazovat na své minulé úspěchy a dožít se dvacátých narozenin.

Děkuji všem hráčům, kteří se do historie klubu zapsali svými výkony a zasloužili se o jeho úspěchy. Za dvacet let obléklo dres Antimufu bezpočet hráčů a další příjdou…

Nakonec patří velký dík Ivoši Tichému, bez kronik by to určitě nebylo ono, nemluvě o jeho přihrávkách na góly, které rovněž pomáhaly tvořit slavnou historii Antimufu – neúspěšnějšího týmu malé kopané na Pardubicku!

Zpracoval: Radek Kňava, dlouholetý brankář WT Antimuf Pardubice, kapitán týmu s nezapomenutelnou historií, která bude žít v kronikách stále.

24.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 22 000 Kč

Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník/skladnice. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 12. Poznámka: Místo výkonu práce Pardubice - Semtín., Co bude Vaším úkolem:, " fyzický i systémový příjem/výdej zboží a jeho kontrola , " spolupráce na správném naložení a vytížení kamionů, " obsluha manipulační techniky (VZV, retrack apod.), " skenování mobilním skenerem, Co od Vás očekáváme:, " pokud jste již pracoval/a ve skladu, máte výhodu při zaučování, " průkaz obsluhy motorových vozíků výhodou, " přesnost, spolehlivost, schopnost učit se nové věci, Zaměstnanecké výhody: , " práci ve stabilní stále rostoucí mezinárodní společnosti, " pohyblivou složku mzdy - dle odvedené práce, " 5 týdnů dovolené, 2 dni zdravotního volna, " příspěvek na stravování, " příspěvek na penzijní připojištění/životní pojištění, " možnost čtvrtletních odměn za nadstandardní výkon/aktivitu pro společnost, " zvýhodněné T-Mobile tarify i pro rodinné příslušníky , " příspěvek do benefitního programu dle odpracovaných let, Místo vhodné i pro absolventy., První kontakt telefonicky (denně od 8:00 do 14:00) nebo e-mailem.. Pracoviště: Schenker spol.s r.o. - provozovna 001, 530 02 Pardubice 2. Informace: Radim Šafránek, +420 731 636 732.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 86 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní Ostraha - prac. Pardubice. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 86.2 kč, mzda max. 95 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Skanska Pardubice, Průmyslová č.p. 493, Pardubice., Informace o pracovním místě: Ochrana a ostraha majetku klienta, obsluha zařízení operačního střediska, znalost EPS, EZS, CCTV a kamerového systému výhodou, PC, kódování. Kontrola osob vstupujících do objektu, zamezení vstupu neoprávněným osobám, pravidelné obchůzky, drobná administrativa. Poskytování potřebných informací. , První kontakt POUZE telefonicky 723 612 506, prace@forcorp.cz. Nechodit na pracoviště!. Pracoviště: Forcorp group spol. s r.o. - prac. skanska pardubice, Průmyslová, č.p. 493, 530 03 Pardubice 3. Informace: Renáta Marková, +420 723 612 506.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři dalšího vzdělávání 250 Kč

Lektoři a učitelé jazyků na ostatních školách Lektor/ka anglického jazyka. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 250 kč, mzda max. 300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce Přelouč, Mzda 1500Kč za 6 hodin výuky. , Typ pracovněprávního vztahu - DPP. , Pro firemní výuku anglického jazyka hledáme vhodného lektora. Výuka probíhá vždy v pondělí 9:30 -16:15 a úterý 9:30 - 13:00 Jde o výuku čtyř skupin a čtyř individuálů. Cena za hodinu výuky je 250 Kč., Požadujeme certifikát nebo jazykovou zkoušku úrovně minimálně C1. V případě zájmu zašlete životopis a kvalifikační předpoklady na hr@vzdelavanimetis.eu, do předmětu e-mailu uveďte "Výuka AJ - Přelouč".. Pracoviště: Ing. et bc. lenka štichauerová - pracoviště přelouč, Pardubická, č.p. 1734, 535 01 Přelouč. Informace: Radek Kahánek, +420 604 500 052.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 100 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Průmyslová 382, Pardubice - Černá za Bory, PSČ 533 01 , Hledáme touto cestou úklidového pracovníka - formou brigády, vhodné i pro studenty. Úvazek 3 hodiny denně, jedná se o úklid v ranních hodinách, nejlépe od 6.00 hodin, jinak lze dohodou. Mzda 100,- Kč/hod., Typ pracovněprávního vztahu - dohoda o provedení práce. Úklid kanceláří, sociálního zařízení, kuchyňky.Nástup ihned., , Způsob prvního kontaktu:, - telefonicky - nepřetržitě 607 240 028, 466 068 203, e-mailem hnutova@holoubekprotect.cz. Pracoviště: Holoubek partner s.r.o., Průmyslová, č.p. 382, 533 01 Pardubice 21. Informace: Dagmar Hnutová, +420 466 068 203,607 240 028.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Krajský přebor policie Pardubického kraje ve střelbě.
11

Nejlepší střelci mezi policisty? Najdete je na Svitavsku

Videosouhrn 21. června 2018

Bagr v kině a marihuanové stanové městečko ve vile: prohlédněte si videa dne

Los FNL: Pardubice vstoupí do sezony doma

Praha – Je rozlosováno! Fotbalová Fortuna národní liga zná jízdní řád nového ročníku, kterého se zúčastní trio východočeských zástupců. K Pardubicím a Hradci Králové se připojil nováček z Chrudimi.

Kráska z Íránu, Maroka nebo jihu Evropy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny B

Fotbalové mistrovství světa v Rusku neprovázejí jen nádherné útočné akce a góly, ale i krásné ženy na tribunách či ve fanzónách. Do konce června vám budeme nabízet nejsympatičtější fanynky týmů z každé skupiny. Můžete hlasovat pro vaši favoritku, vítězky pak postoupí do finále, v němž se „utkají“ o pomyslný titul Miss šampionátu.

O Parním víkendu vyjde opět i Hurvínek

Rosice nad Labem - Parní víkend připravuje železniční muzeum, které se nachází na nádraží Pardubice-Rosice nad Labem.

Požár na pardubickém hlavním nádraží zastavil vlaky

Pardubice –  Požár porostu na chvíli přerušil provoz na hlavním železničním koridoru.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT