„Během posledních tří let jsme vždy vybojovali jednu medaili a pokusíme se udělat vše pro to, abychom to zopakovali i letos. Bude to ovšem hodně těžké,“ říká Jana Kárníková, místopředsedkyně Hvězdy.

Extraligové finále se letos skuteční podle odlišných pravidel. „Finále není bráno jako samostatný závod, ale započítávají se do něj výsledky z jednotlivých kol extraligy v sezoně. To je pro nás trochu nepříznivé, neboť ve druhém kole jsme vlivem většího počtu omluvenek závodníků, převážně kvůli zranění, obsadili až sedmou příčku. Ale v prvním kole jsme byli čtvrtí, takže naděje na vyšší umístění určitě je,“ vysvětlila Kárníková.

V roce 2014 pardubický tým vybojoval bronz, o rok později stříbro a v loňském roce opět třetí místo.

„Do Plzně pojedeme v plné sestavě čtyřiadvaceti závodníků. Kluci svojí výkonností mohou konkurovat ostatním týmům, a věřím, že ze sebe vydají to nejlepší,“ uvedla vedoucí družstva mužů a předsedkyně Hvězdy Pardubice Iva Toušová.

Na západě Čech nebudou chybět tradiční opory družstva, kterými jsou skokani Jiří Vondráček a Ján Šuba, sprinter a tyčkař David Holý, běžec Lukáš Hodboď, oštěpař Jaroslav Jílek a chodec Lukáš Gdula.

„Velké předpoklady na přední umístění mají výškař Matyáš Dalecký, chodec Michael Morvay i běžci Jiří Šacl a Jiří Němeček. Mezi vrhači by se měl prosadit Jan Touš. I ostatní závodníci budou platnými členy družstva,“ dodala Toušová.   (yak, tr)