Atleti testují formu doma i v zahraničí

Pardubice – V polovině ledna zahájili závodníci atletického oddílu Hvězda Pardubice svoji halovou sezonu a hned od začátku se jim vede velmi dobře.

22.2.2016

Ilustrační fotoFoto: archiv

Na akademickém MČR vybojovali čtyři cenné kovy. Nejlépe se v hale na pražském Strahově dařilo běžkyni Kristiině Mäki, která po návratu ze soustředění v Portugalsku testovala svoji formu. Získala dva mistrovské tituly. Běh na 800 m zvládla za 2:11,77 min a prvenství na trati 1500 m vybojovala časem 4:33,50 min. Pro druhé místo si na stupně vítězů došel Jiří Šacl, ten se představil na trati 1500 m časem 4:02,72 min. Dalším medailistou se stal třetí Pavel Hladík, když si na trati 1500 m vytvořil nový osobní rekord 4:05,76 min.

Na mezinárodním mítinku Vectis v Lucembursku zahájila halovou sezonu česká reprezentantka ve vrhu koulí, Jana Kárníková. První letošní start byl pro ni úspěšný. Nejen že zvítězila, dokonce se jí podařilo vylepšit její jedenáct let starý rekord tohoto mítinku, který má nyní hodnotu 15,40 m.

„Výkon hodnotím jako průměrný. Myslela jsem, že na prvních závodech padne šestnáctimetrová hranice. Ale měla jsem chřipku a zřejmě se to podepsalo na závodech. Už jsem ale opět v plném tréninku a věřím, že po dalších závodech bude můj výkon začínat šestnáctkou," přeje si Jana Kárníková.

Ve francouzském Mondeville se představila běžkyně Kristiina Mäki. Startovala v ženském závodě na 3000 metrů, kde chtěla zaútočit na limit pro halové mistrovství světa v Portlandu. Závod se jí ovšem nevydařil úplně podle představ a do cíle doběhla sedmá v čase 9:16.76.

Na halovém MČR ve vícebojích startovala dorostenka Lada Vondrová. Sportovkyně atletického oddílu Hvězda Pardubice se při svém prvním halovém pětiboji předvedla ve výtečné formě. V součtu všech disciplín dosáhla celkem 3711 bodů a obsadila třetí místo mezi dorostenkami.

Lada Vondrová nejprve závodila na krátkých překážkách (60 m), které zvládla za 8,96 s. Následně pak ve skoku vysokém zdolala výšku 1,57 m a ve vrhu koulí překonala desetimetrovou hranici výkonem 10,09 m. Ve skoku dalekém zapsala nejlépe 5,43 m.

Velmi kvalitní výkon se jí podařil v závěrečném běhu na 800 m, ve kterém se vzdálila svým soupeřkám a doběhla v kvalitním čase 2:16,13 min. Tyto výkony v pěti atletických disciplínách, ji vynesly na stupně vítězů. Zcela po právu si z pražské stromovky odváží bronzovou medaili.

Následující den se při svém republikovém šampionátu představili i chodečtí specialisté. Zástupce atletického oddílu Hvězda Pardubice a pravidelný medailista z chodeckých mistrovství Tomáš Gdula, si i v letošním roce udělal radost v podobě cenného kovu. Ve své disciplíně, chůzi na 5000 m, si v kategorii juniorů došel časem 23:35,19 min pro třetí místo a z našeho hlavního města si tak rovněž odvezl bronzovou medaili.

Každé úterý se v pražské Stromovce konají veřejné závody. Tuto možnost, otestovat svoji formu, využívají i závodníci atletického oddílu Hvězda Pardubice. Koncem ledna se zde představila početná skupina zástupců Hvězdy. Dařilo se jim velmi dobře, padla řada letošních, ale i osobních rekordů. Za zmínku stojí jistě výkony skvělé dorostenky Lady Vondrové, která se představila ve sprintu na 60 m a 200 m. Na obou tratích si vytvořila velmi pěkné osobní rekordy (8,03 s, 25,59 s). Dalšími kdo si vytvořil osobní rekord, byli Pavel Hladík v běhu na 1500 m (4:02,62 min) a Oto Petráš ve vrhu koulí (12,10 m).

Výsledky Hvězdy – muži: 60 m: Vyhnánek 7,66 s, Volejník 7,73 s, 200 m: Vyhnánek 24,15 s, 1 500 m: Šacl 4:01,40 min, Hladík 4:02,62 min, dálka: Kulhánek 5,76 m. Dorostenci: koule: Petráš 12,10 m. Ženy: 60 m: Vondrová 8,03 s, Ženková 8,45 s, Glücková 8,69 s, 200 m: Vondrová 25,59 s, Ženková 28,20 s, Glücková 28,43 s, 1 500 m Maršánová 4:35,72 min.

Jana Kárníková

22.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
Certifikát na podvodnou sbírku - ani strojově přeložený český text moc význam nedává.

Pardubice berou podvodníci útokem

Velká pardubická 2017.

Na závodišti bude síň slávy

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Pardubice – Cesta českých reprezentantů na mistrovství světa v malém fotbale má zlatou tečku. Češi vyhráli na šampionátu všech sedm utkání a obdrželi pouze tři branky. Ve finále v tuniském Nabeulu zdolali Mexiko 3:0.

Proměnu z ruiny na národní památku připomene koncert

Pardubice - Dílo, které rod Pernštejnů vybudoval jako výkladní skříň a své mocenské centrum, doputovalo do druhé poloviny 20. století jako ruina.

Okresní přebor: Fotbalová Křičeň si nedělala velkou hlavu

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu okresní fotbalové soutěže. Ve šlágru kola vedoucí celek okresního přeboru druhé Ostřešany absolutně nešetřil.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.