Spolek Atletika Bez Bariér ho zde uspořádal za bohaté podpory partnerů a pod záštitou a podporou Josefa Kozla, radního Pardubického kraje za školství.

Školní atletický parapohár je po dvou covidových letech zpět, do účastnického rekordu z roku 2019 chybělo opravdu málo.

Akce se vydařila na výbornou. Jen těsně unikl nový účastnický rekord. Do soutěže se přihlásilo 222 dětí ze 23 školních kolektivů z celého Pardubického kraje i mimo něj. Nejpočetnější skupinou bylo 6 družstev žáků Spec. MŠ, ZŠ a PrŠ Pardubice, na slavnostní zahájení nastoupilo celkem 64 žáků této školy.

Po slavnostním nástupu, představení účastníků a vystoupení skupiny sportovců - judistů z klubu Daitó Ryu byla zahájena sportovní část akce.

Pro závodníky byl připraven běh na 60 m, 200 m skok daleký a hod míčkem, pro děti na vozíku jízda na 60 m, 200 m a hod míčkem. Závod zakončily klasické a kombinované štafety na 4 x 60 m.

Hodnotily se výsledky jednotlivců i družstev. Na nejlepší čekaly diplomy, trička, účastnické medaile i krásné ceny. Ve výsledcích byl brán zřetel na věk a handicap soutěžících.

V celkovém klání zvítězila Speciální ZŠ Králíky ziskem 683,1 bodu před 2. Speciální ZŠ a PŠ Chrudim (652,4 b) a 3. ZŠ Lanškroun (družstvo 2 Brouci) s 647,6 body.

Sport i radost

Závod proběhl za pěkného, teplého počasí bez kapky deště, což pořadatelům udělalo obzvlášť radost. Vedle sportovní části měli totiž připravenou pro mladé sportovce i tu zábavnou: skákací hrady, trampolíny, koloběžky, dvoukola, parkur, basketbalový koš, překážkové dráhy, hasičské dovednosti, malování na obličej, tvoření a další aktivity.

To vše bylo součástí akce, stejně jako možnost vyzkoušet si jízdu na handbiku, invalidním vozíku nebo si třeba pohladit či pochovat živého hada.

Velmi využívaná byla možnost vyzkoušet si sílu a mrštnost mladých závodníků v bojových sportech. Pro doplnění energie děti čekaly palačinky či zmrzlina.

Ohlasy na akci byly skvělé ze stran závodníků, jejich doprovodů i osobností, které akci navštívily. (Eva Hrdinová)