Rozhovor

Pane trenére, dětí se rodí, čím dál méně. Pardubice navíc nabízejí široké spektrum sportovních aktivit. Je v tomto městě vůbec ještě zájem o královnu sportu?
 Je. A obrovský, vždyť jen za září se do Hvězdy přihlásilo na osmdesát nových zájemců. Náš oddíl má pět družstev dospělých a čtrnáct mládežnických kolektivů. To jsou počty, které nemají mezi českými oddíly obdoby. Máme celkem deset kvalifikovaných trenérů pro nejmladší a pro ostatní skupiny dalších devět. Počtem se náš oddíl přehoupl přes pět set členů.“

Vypadá to, že na masové úrovni je atletika ve vašem oddíle vysoko. To však ne vždy zaručuje kvalitu. Jak jste na tom v tomto ohledu?
 Všechna žákovská družstva se umístila na prvních místech krajského přeboru. Tam jsme překonali všechny rekordy let minulých. Velkým úspěchem byl také postup všech družstev mládeže do semifinále MČR. Navíc a oba mladší kolektivy se probojovaly až do republikového finále. Skvělé byly také individuální úspěchy: dvacet osm medailí z domácích šampionátů, čtrnáct našich členů letos okusilo reprezentační dres.

Atletická sezona pod otevřeným nebem se prakticky uchýlila ke konci. Jaký bude program vašich svěřenců v dalších měsících?
 Běhat se bude i v zimních měsících. Zítra nás čeká nás Mikulášský běh v Dukelském lese a pak se nám sportovci rozeběhnou po pardubických tělocvičnách. Bohužel stále ještě nemáme na Městském atletickém stadionu krytý prostor pro zimní přípravu. Například v jednom deštivém dni jsme běhali s padesáti malými dětmi, po chodbě v tribuně stadionu.

Kdybyste si mohl zahrát na vědmu, co byste atletice v Pardubicích předpověděl?
 Podle mého názoru se atletika v Pardubicích rozhodně nemusí o svoji budoucnost obávat. Naopak. Jako jeden z nejvšestrannějších sportů má u dětí, ale i rodičů stále velikou oblibu.

Jana Kárníková