Stačí připomenout, že v reprezentační nominaci na kvalifikační okno v Litvě byli hned tři hráči zpod Špilberku a že po restartu ligy vyhrál brněnský celek všechny tři svoje zápasy. Exsvitavský kouč Lubomír Růžička poskládal velmi zajímavý výběr, který čerstvě ještě posílil bulharský reprezentant Janev, jenž by měl být připraven už do čtvrtečního měření sil. O kvalitách jmen jako Půlpán, Farský či Blake není třeba pochybovat, už vůbec ne o schopnostech Šimona Puršla, který poprvé vyběhne na palubovku proti svým nedávným spoluhráčům.

I proto by střetnutí bylo velice atraktivní pro fanoušky, kteří však želbohu do hlediště pořád nesmí a musí se spokojit s internetovým přenosem.

Dekstone Tuři strávili reprezentační přestávkou tréninkem a doléčením drobných šrámů. V Brně by měl kouč Lukáš Pivoda vybírat z kompletní soupisky. „Čeká nás utkání proti soupeři, který udělal za poslední rok velký výkonnostní progres, má kádr složen z hráčů, kteří jsou členy národního týmu, i několik šikovných mladíků. Zcela určitě se Brňané budou snažit vyvíjet tlak na míč po celém hřišti a hrát rychlý basket směrem dopředu,“ je si kapitán Roman Marko vědom protivníkových kvalit.

„První polovina základní části se nám nepovedla a v Brně by bylo potřeba zvítězit, abychom se odpoutali od spodku tabulky. Nic lehkého nás ovšem nečeká. Věřím našemu týmu, že si poctivou prací na obranné polovině může pomoci k výhře,” vzývá asistent trenéra Martin Novák probuzení činnosti, která se Turům v dosavadním průběhu sezony vesměs vůbec nedaří.

Utkání Basket Brno vs. Dekstone Tuři Svitavy začíná ve čtvrtek v 18 hodin v brněnské městské hale míčových sportů.