Měla to být jednoznačná záležitost. Kert Park Praha totiž drtí na svém hřišti v Lužinách jednoho soupeře za druhým. Jenže ve finále se musí vypořádat s nepříjemným protivníkem z Pardubic. Ty v úvodních dvou zápasech odmítly roli outsidera a pěkně obhájci prvenství zatápějí. Vstupní duel prohrály až po prodloužení a ve druhém soka pěkně zaskočily. O víkendu se dvakrát hraje v jejich hájemství.

Crossdock extraliga - 1. finále:

HC Kert Park Praha – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 3:2 p. p. (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0). Branky: 11. Pala (M. Kruček), 29. Pala (Danko), 53. Wróbel (Zvonek) – 17. Bílý (Filip), 43. Česák (Březina). Sestava: Stárek – Filip, Novotný, Mokříž, Zajíček, Urban, A. Bucek, Turyna – Březina, Bílý, Vlasák, Förstl, Urbanec, Česák, Emmer, Staněk, Moravec, J. Bucek.

„V první třetině na nás přeci jen dolehla trošku tíha finále a také televizního přenosu. Naštěstí jsme inkasovali jen jednou. Od druhé části jsme byli odvážnější a utkání zaslouženě dovedli do prodloužení. Tam jsme byli lepším týmem, vytvořili si šance, ale nakonec jsme inkasovali v oslabení. Po zápase jsme ale přišli do kabiny a křičeli jsme všichni jako po vítězství. Necítili jsme se poraženi a měli jsme obrovský elán do dalšího zápasu. To byl důležitý moment druhé utkání,“ popisuje pardubický trenér Jiří Mašík.

Crossdock extraliga - 2. finále:

HC Kert Park Praha – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 3:5 (1:1, 1:1, 1:3). Branky: 6. Zvonek, 26. Suda, 44. Fejfar (M. Kruček) – 15. Filip, 16. Filip, 34. Březina, 43. Filip (Březina), 45. Urbanec. Sestava: stejná, nehráli Zajíček a J. Bucek, navíc Štefka. Stav série: 1:1.

„Měli jsme trochu problém se sestavou. Tomáš Zajíček a Jirka Bucek jeli na finále s dorostem a Radek Mašík měl horečky a střevní potíže. Na začátku nás opět Kert dostal pod tlak a dal gól. Ale my jsme si věřili a kluci podávali výkony na hranici svých sil. Musím před nimi smeknout, protože po zranění Honzy Bílého a Michala Turyny jsme dohrávali na čtrnáct hráčů. Všichni hráli neskutečně obětavě a vyšťavili se pro vítězství na maximum. David v bráně byl po nemoci a předvedl výborný výkon. To jak jsme proti obrovské síle Kertu fungovali, je pro mě úžasná odměna. Starší kluci to dirigovali a mladíci tam dali dravost. Musím poděkovat i skvělým fanouškům, kteří nás povzbuzovali celý zápas,“ chválil Jiří Mašík.

3. a 4. finále:

HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – Kert Park Praha (so i ne 16.00, hř. Polabiny).

„Musíme zůstat nadále pokorní. Kert je pořád nesmírně silný soupeř a bude to znovu těžký boj,“ podotýká Jiří Mašek.

Hokejbalové zrcadlo

Extraliga staršího dorostu – 1. finále:

HBC Plzeň – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice 2:3 (1:1,0:2,1:0). Branky: J. Bucek 2, Zajíček. Sestava: Foršt – Deml, Geisler, Kvapil, Tajovský, Mikulecký, Toman, Zajíček – Augustin, Blažek, J. Bucek, Janeček, Kouba, Krištof, Langr, Richter, Strouhal, Šimek, Tichý, Licek, Zeman. 2. finále: HBC Plzeň – Autosklo H.A.K. Pardubice 4:2 (1:1, 1:0, 2:1). Branky: Zajíček, Krištof. Sestava: stejná, nehráli Deml a Šimek, navíc A. Bucek a Moravec. Stav série: 1:1.