Soutěž výškařů opanoval královéhradecký Marek Bahník, jenž překonal 220 cm, stříbro přidal Jakub Bělík, jehož za 212 cm vynesl na „bednu“ nejlepší zápis v porovnání s dalšími konkurenty.

Stříbrný byl i Lukáš Hodboď, na osmistovce zaběhl čas 1:45,73 min. a nestačil jen na vítězného Filipa Šnejdra ze Slavie Praha.

Jiří Vondráček (Hvězda Pardubice) je spolehlivým sběratelem medailí v trojskokanském sektoru opět nenašel přemožitele výkonem 16,08 m. Jako jediný se dostal za hranici šestnácti metrů a vybojoval svůj pátý domácí titul na letním mistrovství. Druhého Ondřeje Vodáka (VSK Univerzita Brno) za sebou nechal bezmála o třicet centimetrů. V dálce přidal pátou pozici (715), ve stejné disciplíně byl Matyáš Franěk (AC Pardubice) sedmý (682).

Výčet úspěchů doplňuje ještě reprezentant jičínské atletiky, Martin Florian si za 71,38 vyházel bronz v oštěpu za hvězdnou dvojicí Vadlejch – Veselý.

Mimo medailových výsledků dosáhli východočeští atleti na řadu dalších dobrých umístění, kvalitních výkonů a osobních rekordů.

Za zmínku stojí senzační finálová účast a šestá příčka vysokomýtského juniora Jakuba Dudychy na 800 metrů. Zaskvěl se především v rozběhu skvělým osobním rekordem 1:52,77, ve finále potom dosáhl času 1:54,88.

A ještě jeden pozoruhodný počin pro AC Vysoké Mýto. Medailistka z juniorského šampionátu Tereza Korhoňová brala v oštěpařském sektoru pěkné sedmé místo za 46,57. Vysokomýtský klub dokonce jako jeden z mála postavil čtvrtkařskou štafetu, sestava Voleský, Zenkl, Severa, Dudycha zaběhla pátý čas (3:24,86).

Finálovou účast na běžeckých tratích zapsali Radoš Rykl (Sokol Hradec Králové) na 100 metrů překážek (8., 15,00) a Jana Holubcová (Lokomotiva Trutnov) na 400 metrů překážek (7., 62,08).

A ještě několik umístění v TOP 10 se do osobních statistik atletů zapíše pozitivním písmen. Na 5000 metrů žen se východočeský trojlístek umístil takto: 6. Gabriela Veigertová z Jičína (17:08,52), 8. Tereza Svobodová z Chrudimi (17:40,99) a 9. Adéla Stránská z Iscarexu Česká Třebová (17:43,55). Mladá steeplerka Veronika Hynková z AC Pardubice byla v cíli svého běhu desátá (11:26,23).

Slušné výsledky zaznamenali také vrhači. V kouli byl reprezentant pardubické Hvězdy Jan Touš šestý (16,54) a královéhradecký Petr Plašil devátý (15,30). V disku se hezky za sebou srovnali další pardubičtí atleti Tomáš Jirásek (6., 50,86) a Oto Petráš (7., 49,07), Plašil byl v tomto sektoru desátý (48,03). Kladiváři Filipu Chodilovi stačilo 57,92 m na sedmý post, Miroslavu Vilčekovi z Jiskry Litomyšl 53,18 m na jedenácté.

Ve skoku o tyči byl Vojtěch Kloud z Hradce Králové poměrně blízko k medaili, za 505 cm však se nakonec sklidil nepopulární brambory, jeho klubový parťák Radoš Rykl se umístil jako osmý (490). V témže sektoru se dařilo juniorské medailistce Lucii Dvořákové z Atletiky Chrudim, v osobním rekordu 390 cm obsadila sedmou příčku. Výškařka Simona Ručová z Hvězdy Pardubice skončila za 168 cm devátá.

Tolik tedy vrchol tuzemské atletické sezony z pohledu východočeských atletů. O prvním červencovém víkendu se mnozí z nich zapojí opět do ligových soutěžích družstev, které pokračují druhým kolem.