JIMI RC Vyškov – RC Přelouč 61:10 (19:5)

Sestava: Horáček, Čejka, Staněk, Jech, Hanč, Suchý, Krejzl, Trunec, Rozkošný, Jan Čížek, Pospíšil, Nevrlý, Petržilka, Řičica, Jakub Čížek. Střídali: Novák, Charvát, Dostál, Doležel. Body: Nevrlý, Rozkošný 5 (1P).

Ragbisté Přelouče se před utkáním potýkali s velkou marodkou. Do zápasu nakonec bylo připravenou pouhých devatenáct hráčů, což pro toto sportovní odvětví není žádný závratný počet.

Jak bývá zvykem, tak nejdůležitější je podchytit první minuty střetnutí. To Přelouči nevyšlo. Ve třetí minutě domácí dali první pětku.

Hosté však neztráceli zápal a zásluhou Nevrlého snížili na 7:5.

Přelouč se rvala se soupeřem, jak jen to šlo, což dokazovala i chvílemi převaha, a to především ve mlýnech.

V závěru první půle přišla ale obrovská minela hostů, kdy po špatně odkopnutém autovém vhazování domácí zavřeli skóre na 19:5. Do kabin se tak Přelouči neodcházelo v nejlepším rozpoložení.

Třešničkou na dortu, v tom špatném slova smyslu, bylo obdržení žluté karty pro kapitána Jana Čížka za vypíchnutí míče. Navíc se zranil klíčový hráč Jakub Čížek, který nejspíše na jaře dohrál.

Rozhodla fyzička

Do druhého poločasu vstupovali ragbisté Přelouče s jasným cílem: nedostat body a počkat na vyloučeného kapitána. Nutno říct, že úkol splnili a naopak dokázali pětkou Rozkošného snížit – 19:10. To však pro hostující tým byly poslední body.

Vyškov pomalu ale jistě začínal přebírat iniciativu. Tím nastartoval pětkostroj, který skolil svého soupeře.

Hosté se trápili především po fyzické stránce a svému soupeři přestali stačit.

Po poměrně dobře vypadající první půli se skóre zastavilo na čísle 61:10 ve prospěch domácích ragbistů.

Přelouč je tak odkázaná na boje v baráži, kde se střetne se Slavií. V tomto duelu se rozhodne, kdo bude mít výhodu domácího prostředí. Vítěz zahájí boje o záchranu před svými diváky, proti druhému týmu nižší soutěže.