BK JIP Pardubice – USK Praha 65:60 (8:7, 20:12, 18:18, 19:23)

Tenhle tým ukázal charakter!

Pod košem neválčili Marcus Arnold se Zbyňkem Pospíšilem, které vyřadila ze hry zranění. Na pozicích 4 a 5 srdnatě bojovali Petr Bohačík, Corey Muirhead, Martin Peterka a Jiří Černošek. Kredit ale nesporně patří i všem jejich spoluhráčům.

„Tohoto vítězství si nesmírně vážím, protože jsme měli problémy, které byly naprosto zjevné,“ předeslal trenér vítězů Jan Slowiak. „Potíže s pivoty hodně ovlivnily naši útočnou hru, neboť jsme zvyklí dávat hodně míčů do blízkosti koše. Při naší dnešní sestavě to však prakticky nešlo. Právě tomu přičítám nervozitu v první čtvrtině.“

Začátek, vlastně celá první část hry, byl skutečně oboustranně hodně nervózní a útočně utrápený. Netřeba ho nijak obsáhleji komentovat, stačí napsat průběžný stav, který platil v 7. minutě: 2:1… V kopané by to byla slušná přestřelka, v profesionálním basketu je to nevídaný jev.

Jak hodnotil počáteční tápání na útočné polovině hřiště kouč Beksy? „V této fázi zápasu jsme nebyli schopni zakončit z nějaké dobré pozice. Co nás však udrželo ve hře, byla dobrá obrana. Použili jsme jedinou možnou taktiku, kterou jsme mohli použít a dlouho se nám dařila.“

Jako první se střelecky zahřáli naši borci a odskočili do dvanáctibodového vedení (15. minuta – 21:9). Slušný náskok jsme si přenesli i do druhé půle, jenže na klidnou koncovku nám nestačil. Pražané nepříjemně kousali až do konce a po dvou trojkách Votroubka a Šotnara vedli necelé dvě minuty před koncem 60:55!

„Udělali jsme několik chyb. Dovolili jsme soupeři trojkovou střelbu, někdo zapomněl rotovat, zkrátka už jsme nebyli v obraně tak kompaktní,“ hledal Jan Slowiak příčiny komplikací v závěrečné fázi duelu. „Zdálo se, že utkání ztrácíme, ale v posledních dvou minutách jsme ukázali slušné úsilí a dokázali jsme to otočit.“

Stejně jako v sobotu ve Svitavách se i tentokrát obsadil do hlavní role spolehlivý exekutor trestných hodů Maurice Hampton. Osmi šestkami z osmi pokusů (přesným dvoubodovým zásahem je proložil Jiří Černošek) se podílel na rychlém obratu a šňůře 10:0, kterou celý zápas uzavřeli.

„Je to další naše úspěšná koncovka, podobných už jsme letos hráli několik. V téhle sestavě každopádně musím svým hráčům poděkovat a vítězství si vážit, protože hrát bez klasických pivotů není úplně snadné,“ dokončil své hodnocení trenér BK JIP.

Úspěšnost střelby z pole: 36% - 40%, trojky 18% (4/22) – 35% (8/23), trestné hody 68% (17/25) – 67% (6/9), doskočené míče 33 – 38 (z toho útočné 7 – 6), ztráty 7 – 19 (!!!), body po ztrátách 12 – 3, body z rychlých protiútoků 8 – 2, týmové koeficienty užitečnosti 72 – 54.

Maurice Hampton proměnil 9 z 10 šestek a hlavně díky tomu se dostal na 16 bodů (+ 5 doskoků), Corey Muirhead ukončil zápas s bilancí 10 bodů a 7 doskočených míčů. V dresu USK na sebe nejvíce upozornili podle očekávání podkošoví hráči Peter Sedmák (16 bodů + 10 doskoků) se Stanislavem Votroubkem (10 bodů + 8 doskoků), Vojtěch Hruban přidal 12 bodů.

Body:


Beksa – Hampton 16, Muirhead 10, Kotas 9, Černošek 6, Čarnecký 6, Bohačík 6, O. Peterka 5, M. Peterka 4, Tóth 3
USK – Sedmák 16, Hruban 12, Votroubek 10, Vocetka 9, Šotnar 5

Zdroj: www.bkpardubice.cz