BASKET: Nadpřirozená trojka nestačila

Prostějov, Pardubice – Pardubičtí basketbalisté se loučili s letošní Mattoni NBL s hlavou vztyčenou a bronzem na krku

29.5.2011

Prostějov proti Pardubicím - rozhodující duel semifináleFoto: Miloslav Fuksa

Míříme na vrchol… Slogan pardubických hráčů pro letošní play off fungoval devět zápasů. V tom desátém jim přestřihli lano prostějovští Orli a na český basketbalový Mount Everest tak nedosáhnou. „Letošní sezona se dá bezesporu hodnotit jako úspěšná. Čisté třetí místo a bronzová medaile je dalším krokem kupředu oproti té loňské, kdy jsme skončili čtvrtí,“ hodnotil pardubický kouč Jan Slowiak.

BK Prostějov – BK JIP Pardubice 84:77 (27:23, 48:41, 66:62).

Body: Landry 21, Šležas 15, Lawrence 14, Veikalas 12, Nicholson 10, D. Marek a Prášil po 4, Hyzy a Dokoupil po 2 – Arnold 23, Hampton 17, Miloš 15, Sýkora 9, Wright 6, P. Bohačík, Černošek a Pospíšil po 2, Kraus 1. Rozhodčí: Dolinek, Paulík, Hošek. Trojky: 4:9. Trestné hody: 27/22 – 30/22. Fauly: 25:26. Pět chyb: 40. Hampton (Pardubice). Doskoky: 32:33. Nejlepší hráč: Kyle Landry (Prostějov). Čtvrtiny: 27:23, 21:18, 18:21, 18:15. Stav série: 3:2, do finále postupuje Prostějov.

Pardubičtí basketbalisté se snažili, přesto celý zápas byli o krok pozadu, alespoň co se týče skóre. Naposledy vedli v šesté minutě a celkem v utkání pouze minutu a půl. Už v první čtvrtině si domácí vypracovali sedmibodový náskok, který si více méně udržovali po celý zápas.

„Neustále jsme tahali za kratší konec provazu, i když to jsme v podstatě tak trochu očekávali. Sérii rozhodlo domácí prostředí, my jsme bohužel v Prostějově nedokázali vyhrát. Zkoušeli jsme to třikrát, nejblíže k vítězství jsme měli ve druhém utkání,“ posteskl si po utkání Slowiak.

Jeho tým měl po většinu semifinálové série převahu pod košem. Jenže hanáckému týmu se vrátil do hry Hyzy, čímž se uvolnily ruce Landrymu a Nicholsonovi. Na pardubické straně zahrál pouze Arnold, ovšem tento americký pivot na vše nestačil. Zbývající trio vysokých hráčů zaznamenalo dohromady jen čtyři body.

„Prostějov lépe využil svých zkušených hráčů, kteří na sebe brali odpovědnost. Všichni ze základní osy zahráli slušné utkání. Náš útok bohužel nebyl tak pestrý. Hodně to bylo o Arnoldovi s Hamptonem, k nimž se nečekaně přidal Pavel Miloš. Další hráči nepřinášeli body tak jako v minulých utkáních,“ poznamenal pardubický trenér.

I když se hostům tolik nedařilo, prokázali velkou vůli. Jedním z příkladů za všechny může být nadpřirozená trojka Sýkory ze tří čtvrtin hřiště, která přišla současně s klaksonem třetího kvartálu. Hosty nastartovala a po dalších dvou zásazích za půlkruhem svítil na tabuli skóre stav 70:68. Jenže…

„Poslední šance na obrat byla po dvou trojkách, ale tři útoky po sobě jsme neskórovali, a to byl asi klíčový moment. Byly v tom i ztráty. Celkem jsme jich udělali sedmnáct. To je na takovéto utkání hrozné číslo. Některé ztráty byly vyloženě nevynucené. Celkově jsme nepodali dostatečně komplexní výkon, abychom mohli vyhrát,“ přiznává Jan Slowiak.

29.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
Velká pardubická 2017.

Na závodišti bude síň slávy

Mistři světa! Zlato z Tuniska má i Rosůlek

Proměnu z ruiny na národní památku připomene koncert

Pardubice - Dílo, které rod Pernštejnů vybudoval jako výkladní skříň a své mocenské centrum, doputovalo do druhé poloviny 20. století jako ruina.

Okresní přebor: Fotbalová Křičeň si nedělala velkou hlavu

Pardubice - Dalšími zápasy pokračovaly o víkendu okresní fotbalové soutěže. Ve šlágru kola vedoucí celek okresního přeboru druhé Ostřešany absolutně nešetřil.

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.