38. kolo Mattoni NBL: ČEZ Basketball Nymburk – BK Synthesia Pardubice 90:61 (43:32).

ČEZ Basketball Nymburk – BK Synthesia Pardubice 90:61 (17:15, 43:32, 68:49). Body: Benda 15, Lee 14, Jagodnik 13, Sokolovský a Gray po 9, Nečas 8, Chán 7, Slezák 6, Venta 5, Tomaszek 4 – Sirvydis 18, Šteffel a Sanders po 15, Sýkora 6, Payne 4, Grepl 3. Rozhodčí: Lukeš, Hruša, Karásek. Trojky: 6:9. Trestné hody: 20/12 – 20/16. Fauly: 20:19. Pět chyb: 40. Šteffel (Pardubice). Doskoky celkem: 30:28. Diváků: 750. Nejlepší hráč: Slezák (Nymburk).

První čtvrtina se odehrála ve vlnách. Ve třetí minutě vedly Pardubice 6:5, v páté prohrávaly 6:11, aby po osmi minutách byly opět ve vedení tentokrát 15:11. To však bylo z jejich strany vše. „První čtvrtinu jsme klidně mohli o čtyři nebo pět bodů vyhrát,“ poukazuje pardubický kouč Slobodan Nikolič.

Zkraje druhého kvartálu pokračoval klid hostujících zbraní a mistr se po třech minutách dostal do plusu o osm bodů. „Ve druhé čtvrtině už bylo potřeba vystřídat. Tam se začala projevovat širší a kvalitnější lavička domácího týmu. Škoda jen, že jsme měli v první půli osm naprosto zbytečně ztracených míčů a dávali tak domácím šanci skórovat z jednoduchých pozic a nebo útočných doskoků,“ podotkl srbský trenér.

Po pěti minutách druhého poločasu už vedl Nymburk o dvacet bodů a v útočné aktivitě nepřestal až do konce. Přestože jsme prohráli o třicet bodů, byl to pro nás dobrý test. Přesvědčili jsme se, jak tvrdý basketbal se hraje v Evropě. Ukázalo se, že Sanders i Šteffel mají momentálně fyzickou kondici na to, zvládnout odehrát celé utkání a to může být v dalších zápasech výhodou,“ kvituje tento fakt Nikolič. (zz)

BODY:

Nymburk: Benda 15, Lee 14, Jagodnik 13, Sokolovský a Gray 9, Nečas 8, Chán 7, Slezák 6, Venta 5, Tomaszek 4

Pardubice: Sirvydis 18, Sanders a Šteffel 15, Sýkora 6, Payne 4, Grepl 3

ROZHODČÍ: Lukeš, Hruša, Karásek

TROJKY: 6 : 9

TRESTNÉ HODY: 20/12 – 20/16
FAULY: 20 : 19 pět chyb: 40. minuta Šteffel
Doskoky celkem 30 : 28