BK Synthesia Pardubice – Sokol Vyšehrad 111:43 (31:19, 50:26, 82:32).

Body: Arnold 23, Sýkora a Marek po 17, Wright 16, Miloš a Hampton po 12, O. Peterka 5, Pospíšil 3, Kříž, Bohaček a Vošlajer po 2 – M. Šmůla 11, Skořepa 9, Klimánek 7, P. Šmůla 6, Špička 4, Mařík 3, Vojnovič 2, Kysilka 1. Rozhodčí: Lukeš, Karásek, Znamínko. Trojky: 17:1. Trestné hody: 20/18 – 32/18. Fauly: 25:17. Pět chyb: 40. Špička (V). Doskoky: 43:28. Diváků: 1440. Nejlepší hráč: Arnold (Pce).

V prvních patnácti minutách nováček držel s favoritem krok. „Vyšehrad bojoval o každý míč, v první půli nás tím zlobil,“ říká pardubický kouč Jan Slowiak. Jeho protějšek dodává: „Domácím jsme se vyrovnali v některých činnostech, zejména na obranném doskoku,“ poznamenal Jan Ulrych.

Druhá čtvrtina předznamenala, jak se bude dál utkání vyvyíjet. Synthesia přitvrdila v obraně. Od 26. do 36. minuty nedovolila soupeři jediný bod. „Ve druhém poločase jsme neexistovali. Někteří hráči vypadali, jakoby nechtěli hrát,“ láteřil Ulrych. Jeho slova dokládají čísla. Čas 21:48 rozdíl činí třicet bodů, čas 23:54 rozdíl čtyřiceti, čas 27:16 rozdíl padesáti a čas 33:17 rozdíl šedesáti. Nakonec prohra téměř o sedmdesát.

První zápas v kariéře s kapitánskou páskou si dosytosti vychutnal MARTIN MAREK (na snímku vlevo).

Před zápasem jste sliboval, že nevypustíte ani minutu. To jste dodrželi…

 Tím, že jsme nové družstvo a stále se dáváme dohromady, makali jsme nadoraz. Každý vydařený úsek je totiž pro nás vkladem do budoucna. Říkali, jsme si že nebudeme panikařit, když hned nepovedeme o dvacet bodů. Hlavně jsme chtěli hrát trpělivě v obraně.

Není asi často k vidění, že by se soupeř za deset minut ani jednou netrefil a za celý zápas proměnil jedinou střelu za podkošovým prostorem?

 To se opravdu nevidí. Bylo to tím, že jsme Vyšehrad dostávali i pod naším košem pod tlak. Žádný střelec z venkovního pole se mu nechytil. Až tak si ale nemyslím, že by to soupeř zabalil. My jsme však byli ti agresoři. Ten tým, který to hnal dopředu.

V generálce proti Maďarům i teď jste úštědřili protivníkům trojciferný nářez. V obou případech jste zaznamenal stý bod vy. Mají snad vaši „podřízení“ za úkol vám přihrávat?

 V obou případech to nebylo plánované. Ale netrefte se po výborné přihrávce. Kluci asi nechtějí za kilo platit do společné kasy (smích). (zz)