Dnes začíná dlouhá cesta basketbalistů BK Synthesia Pardubice, na jejímž konci by se měla objevit cedule „Vítejte v play off!“ Jako první se postaví Východočechům nováček soutěže Vyšehrad. Nový tým s novým trenérem povede do bojů nově zvolený kapitán MARTIN MAREK. Pro posilu z Liberce je to zcela nová role.

Zápasy s papírově slabšími týmy jsou vždy ošemetné. Na druhou stranu případná výhra v prvním kole je vždy příjemná. „Ná zápas se připravujeme úplně stejně jako na každý jiný. Od soupeře se moc neočekává, o to je naše úloha těžší. Nesmíme mít v hlavě, že Vyšehrad hravě zvládneme. Máme zkušený kádr, za všechny hráče mohu slíbit, že zápas nepodceníme,“ říká s plnou vážností Martin Marek.

Na rozdíl od Pardubic, které v loňské sezoně udolaly Vyšehrad v osmifinále poháru, se Marek s pražským týmem ještě nestřetl. „O Vyšehradu toho moc nevíme. Jedná se o mladý tým, který nemá ve svém středu žádné velké individuality. Soupeř těží z toho, že jeho hráči už jsou několik sezon spolu. Ale vědu z toho neděláme, podobná situace byla před přípravnými zápasy. Soustředili jsme se pouze na vlastní hru, a to máme v plánu také teď,“ poznamenal pardubický kapitán.

Kromě výhry mají noví pardubičtí hráči za úkol také napravit loňský krach svých předchůdců. „Náš tým bude silný a pokusíme se udělat vše pro úspěch. V kabině je cítit velká chuť pracovat. Jsme odhodláni vrátit Pardubice tam, kam patří,“ slibuje za své kolegy exliberecký hráč.

Velké minus si za loňskou sezonu vysloužili basketbalisté u příznivců. Dostat diváky do hlediště je vždy těžší, než o ně přijít.

„Této situace jsme si vědomi, a proto musíme učinit maximum, aby se vrátili. Pardubický basketbalový fanoušek je znalý a já pevně věřím, že pokud budeme hrát srdcem a předvádět atraktivní basketbal, může se opět hlediště plnit. Asi to nebude hned od začátku. Za sebe mohu říci, že ČEZ Arena je krásná a každý zápas je pro mě svátkem,“ tvrdí Marek.