Křídlo, které umí v krizových chvílích chladnokrevně zavěsit za tři body, si v minulé sezoně vysloužilo titul Smolař roku. Poté, co se měsíc vylízával z boreliózy, prakticky vzápětí si natrhl lýtkový sval a závěrečné boje v základní skupině i play off musel sledovat pouze z lavičky. „Více už se nechci k minulé sezoně vracet. Teď jsem fit a už se těším na novou,“ rezolutně odmítl nějaké pitvání nešťastného loňského ročníku Jiří Novotný.

Předsezonní soustředění sportovci obecně nemilují. Jaký je vaš názor?

Samozřejmě, ža každý sportovec je soutěživý typ a raději chce hrát než se honit po horách. Letní příprava je takové nutné zlo, které však musí každý podstoupit. V opačném případě by musel manko těžce dohánět v průběhu sezony. Navíc, když má člověk pořádně natrénováno, rychleji se vrací po zranění do hry.

V Pardubicích si vždycky zakládali na skvělé partě. Tady máte ideální možnost poznat nové spoluhráče…

Po několika dnech pobytu s novými kluky musím říci, že je všechno v pohodě. Levell Sanders, Tarvis Williams i Sullivan Philips jsou perfektní kluci a do stávajícího kolektivu zapadli bez problémů. Jsem v Pardubicích třetím rokem a za tu dobu nebyl jediný problém v otázce lidských vztahů.

Synthesia výrazně posílila, čímž se zvyšuje konkurence v týmu. Jako kapitán tento fakt jistě vítáte…

Každá konkurence je dobrá. Kde není, tam poklesne morálka. Motivace zlepšovat se zákonitě mizí, když víte, že máte místo v sestavě jisté.

Se zkvalitněním pardubického kádru vzrostou nároky na hráče, co se týče výkonu. Očekávání jsou velká. Nebojíte se zvýšeného tlaku od managementu klubu a novinářů?

Cíle jsou vyšší než loňské šesté místo. Tuto informaci už jsme od vedení slyšeli. Tlak pomalu přichází. Na druhou stranu hráče na to figurovat v první čtyřce máme, a tak se zodpovědnosti nezříkáme.

V minulé sezoně jste se v mistrovských zápasech přesunuli do ČEZ Areny a divácká podpora rozhodně nebyla malá…

Doufám, že také v nadcházející sezoně se bude divákům náš basket líbit a že opět budou naše zápasy navštěvovat v tak hojném počtu. Ještě teď mě mrazí v zádech, když si vzpomenu, že na Nymburk přišlo 4300 lidí. Basketbaloví fanoušci jsou v Pardubicích skvělí. V takové atmosféře, která panuje v ČEZ Areně, si nemůžeme za celých čtyřicet minut ani na chvíli dovolit vypnout.