Domácí drželi vyrovnané skóre s velkým favoritem utkání pět minut. Od stavu 9:9 se jim Nymburk vzdálil na 18:9. Ve druhé čtvrtině Pardubice stáhly na 31:34, ale při držení míče udělaly chybu v rozehrávce a sok opět unikl. „V první půli nás Nymburk jednoznačně přehrál v útočné fáze. Jeho kombinace byly rychlejší a jistější. Z toho pramenilo tolik bodů na jeho straně,“ zhodnotil první poločas pardubický trenér Stanislav Petr. Po přestávce domácí zlepšili obranu a nepovolili úřadujícímu mistrovi rozhodující trhák. V úvodu závěrečné čtvrtiny trpělivě umazávali bod po bodu z náskoku soupeře. „V kabině jsme se shodli na tom, že prioritní bude pro nás obrana, a to i za cenu faulů. Obraz hry se skutečně vyrovnal,“ obhajoval taktiku Petr. Ve 33. minutě svítilo na ukazateli skóre 75:82 a pardubičtí hráči měli míč. Jenže výhodu nezužitkovali a pak čtyři a půl minuty neskórovali. „Volili jsme střely z nepřipravených pozic. Útočnou hru jsme urychlovali a při tom docházelo ve zbrklosti ke ztrátám,“ popsal klíčovou fázi utkání pardubický kouč. Nymburk zaznamenal čtrnáctibodovou šňůru. Tak zkušený tým si již komplikace nepřipustil. „Hráli jsme dobře v útoku. V obraně ještě musíme hodně věcí napravit,“ ví Muli Katzurin, izraelský kouč Nymburka. Pokud chce nějaký tým uspět s Nymburkem, musí mít navrch ve všech činnostech. „Selhali jsme ve střelbě z trojkové vzdálenosti a nešly nám ani trestné hody. V opačném případě by bylo utkání vyrovnanější,“ tvrdí Stanislav Petr.

BK Synthesia Pardubice – ČEZ Basketball Nymburk 85:103 (19:27, 47:59, 67:80). Body: Sanders 23, Phillips 14, Williams 13, Gamma 12, Novotný 8, Majerík 6, Trnka a Jelínek po 3, Moravec 2, Přibyl 1 – Mack 22, Rančík 19, Lee 18, Benda 16, Sokolovský 12, Schilb 4, Křemen, Nečas a Bernard po 3, Chán 2, Beneš 1. Rozhodčí: Zachara, Vondráček, Kapl. Fauly: 23:27. Pět OCH: 34. Gamma, 36. Jelínek, 38. Sanders. Trestné hody: 38/27:29/23. Trojky: 2:8. Doskoky: 26:25. Diváků: 2520.