Vůbec Pardubicím vletošní sezoně závěrečné minuty zápasů vycházejí. Ve Středoevropské lize vstaly zmrtvých a porazily vedoucí celek jejich skupiny 88:84. Po první čtvrtině prohrávaly ojedenáct bodů. „Do utkání jsme šli ztěžkého, dvoufázového tréninku. Vúvodu nám chyběla lehkost, padaly nám míče zrukou,“ objasnil příčiny vlažného vstupu do zápasu sOstrówem Wielkpolskim kapitán Jiří Novotný.

Vpoločase ještě polské družstvo vedlo 41:32. „Opřestávce jsme si řekli, že lidi si takovou hru, nezaslouží. Vzávěru se nám podařilo dokonat obrat. Každá zvládnutá koncovka je důležitá pro upevnění sebevědomí do dalších zápasů,“ ví pardubickýpilíř.

Čerstvě nabyté zkušenosti by mohli pardubičtí basketbalisté uplatnit vnásledujícím utkání. Dnes se od 17.45představí vKolíně. Jako čtvrtý celek Mattoni NBL vyzvou na souboj předposledního. „Kolín je sice nováčkem, ale vjeho dresu působí hodně hráčů ostřílených nejvyšší soutěží. Soupeř proti nám, jako favoritu střetnutí, nemá co ztratit,“ podotýká Novotný.

Kolín se po slibném úvodu soutěže začíná propadat tabulkou. Nováčkovská euforie vyprchala, spíše začíná platit nováčkovskou daň. „Je to zrádné. Stokrát se mu nemusí dařit, ale může přijít zápas, který mu sedne střelecky, a to je nepříjemný každý. Nesmíme soupeře pustit do zápasu, naopak pokusíme se Kolínu vnutit naší hru. Vposlední době jsme zlepšili obranu. Vnastoleném trendu chceme pokračovat,“ vzkazuje Novotný.