Díky katastrofální střelbě, když po změně stran zaznamenali pouhých třiadvacet bodů, odjeli také z Prostějova s prázdnou kapsou. Pro zajímavost, v úvodní čtvrtině dali ještě o dva body méně.

BK Prostějov – BK Synthesia Pardubice 90:60 (21:21, 41:37, 70:48). Body: Ames a Bojič po 21, Savanovič 15, Bosák 14, Tomaszek 6, Votroubek 5, Novák 3, Kunst a Pavlík po 2, Dokoupil 1 – Sanders 19 Phillips 12, Gamma 9, Přibyl 8, Novotný 6, Williams 3, Jelínek 2, Šmigič 1. Trojky: 5:5. Trestné hody: 13/9 – 13/9. Doskoky celkem: 32:27. Fauly: 17:18.

V první čtvrtině byl k vidění rovnocenný boj. Ve druhé části hry postihl Pardubice tříapůlminutový výpadek, který však ještě Orli nedokázali potrestat. To po přestávce existovalo na palubovce už jen domácí družstvo. Synthesia od času 20:53 do doby 28:37 zaznamenala pouhé čtyři body, a tím pohřbila veškeré své naděje. Náskok Prostějova se dostal až na dvacet. V závěrečné čtvrtině parta kolem režiséra Amese (na snímku Tomáše Kubelky ještě v pardubickém dresu) hostům ještě naložila.

Ivan Vojtko, pardubický trenér: „Nemám vysvětlení, proč došlo k takovému obratu, a k utkání se nechci moc vyjadřovat. Patnáct minut jsme předváděli dobrý basketbal, v tu dobu jsme vedli 27:23, ale pak jak když utne, přestali jsme úplně hrát. Zbývajících pětadvacet minut jsme nepodali žádný výkon.“