Sadské jste přeťali šnůru domácích výher. V čem vidíte základ úspěchu?
Do utkání jsme šli s cílem pohlídat trojkaře protivníka, a že jich má v týmu požehnaně. V první půli se nám záměr až na výjimky dařil.

Díky jejich umravnění jste si vytvořili až patnáctibodový náskok, nakonec jste vyhráli jen o koš…

Musíme se naučit kontrolovat vývoj střetnutí po celou dobu. Dvakrát jsme měli zápas vyhraný. Potom se stane, že vám odpadnou hráči, a je zle.

Narážíte na vyfaulovaného Gammu a opětovně zraněného Sanderse?
Ano, místo abychom dohráli zápas v klidu a náskok ztratili, řekněme až kvůli podobným událostem, tak my už máme problémy před tím.

Na jedné straně jste uchvatnými kombinacemi zvedali diváky ze sedadel, na té druhé jste vyrobili neuvěřitelných dvaadvacet ztrát…
To je opravdu šílené číslo a právě ztráty kazily náš dojem z celkového projevu. Spolu s tragickými trestnými hody držely Sadskou ve hře až do závěrečných vteřin.

Dnes vás čeká soupeř, který usiluje o postup do osmičky. Role favorita bývá ošemetná…
Jenže proti USK se budeme muset obejít bez klasického rozehrávače. Sanders zřejmě vynechá celý týden. Očekávám vyrovnaný boj. Stačí vzpomenout, jak nás soupeř trápil v naší hale posledně.

Odkud hrozí největší nebezpečí?
Musíme se vypořádat s fyzickou nadvládou pivotů a pohlídat obě křídla. Kotas teď s Libercem dal 41 bodů. Musíme vycházet z dobré obrany, která funguje i bez Sanderse. Horší je to v útoku.