Nový Jičín si v první čtvrtině musel připadat jak Alenka v říši divů. Pardubice ji vyhrály 30:5 a po zápase (77:59) si od publika vysloužily potlesk vestoje a na otevřené scéně.

„V pátek večer jsme se pošklebovali Liberci, že s Nymburkem prohrál úvodní čtvrtku 2:24 a nám se stane něco podobného. To jsem v životě nezažil,“ nevěřícně kroutil hlavou novojičínský trenér Zbyněk Choleva.

To jeho protějšek Ivan Vojtko zářil štěstím. „V první čtvrtině jsme hráli fakt mimořádně, určitě nejlepší basketbal za mého působení u družstva. Favorita jsme totálně zaskočili. Naplnily se mé předpoklady, že předvedeme úplně jiný výkon než při čtvrteční prohře s Děčínem. Dobrá družstva neprohrávají dvakrát v řadě a my jím začínáváme být,“ říká Pardubický kouč.

Synthesia využívala chyb v rozehrávce protivníka a její protiútoky byly smrtící. „Příjemně mě překvapila skutečnost, že jsme uhlídali všechny křídelní hráče i rozehrávače Geofinu. Hrozili pouze Šarovič se Soškou, ale v basketbale nejde stejně jako v hokeji zastavit všechny hráče. Risk nechat hrát pivoty soupeře nám vyšel,“ mne si ruce nad dodrženou taktikou Vojtko.

Doskoky 36:19, to hovoří za vše. „Poprvé nám zahráli všichni čtyři podkošoví hráči, k nim se s doskoky přidali i Sanders s Phillipsem. Takhle bychom měli doskakovat stále, neboť práce pod koši není odrazem formy, ale bojovnosti a přístupu k zápasu,“ ví trenér slovenské národnosti.