A nejen pro zbytek tohoto ročníku Mattoni NBL. Člen širšího kádru slovenské reprezentace totiž podepsal na východě Čech smlouvu na rok a půl, navíc s opcí na následující sezonu.

V Pardubicích jste byl na testech již v létě a prý s vámi panovala spokojenost. Proč jste se nestěhoval již před začátkem sezony?
Byl jsem smluvně vázán v Lučenci, a tak jsem se rozhodl zůstat na Slovensku. Jenže mi tam byly porušeny podmínky, proto jsem s druhou nabídkou vedení Pardubic již neotálel a rychle na ni kývl.

Nemohl stát za přestupem také fakt, že BK Synthesia trénuje váš krajan Ivan Vojtko?

Ne, tato skutečnost nehrála žádnou roli. Pana trenéra jsem osobně neznal, jen z doslechu. Měl jsem nabídky také z několika slovenských klubů, ale vybral jsem si lepší soutěž.

Naznačil jste, že Mattoni NBL je kvalitnější než slovenská nejvyšší soutěž, ale na druhou stranu pro reprezentačního trenéra už nebudete tak blízko na očích…
To bych neřekl. Česká liga je na Slovensku velmi sledovaná. Vždyť v ní působí několik vynikajících hráčů. Například Rančík, Gavlák, Šoška. Bude záležet jen na trenérech našeho nároďáku, zda se jim budu hodit do koncepce.

Přijít do rozehrané soutěže není žádná legrace. Navíc Pardubice disponují velice dobrými křídly…
Nemá cenu zakrývat, že je to boj dostat se tady na palubovku. Pardubice mají výborné hráče, ať už Přibyl, Novotný, Phillips či Sanders. Chci se po jejich boku také něco naučit.

Právě neštěstí jednoho z nich, konkrétně rozehrávače Sanderse, vám umožnilo stát se z náhradníka právoplatným hráčem. Proti Liberci jste odehrál přesně devatenáct minut a devatenáct vteřin…
Já zastávám názor, že je nutné využít každé strávené minuty na palubovce. Odevzdat na hřišti maximum a nepolevovat v bojovnosti.

V duelu s Libercem při jednom ze střídání diváci bouřlivě tleskali a vyvolávali vaše jméno…
Slyšel jsem o pardubických fanoušcích, že jsou perfektní, a pověsti nelhaly. Je vidět, že basketbalu rozumí. Zmíněný aplaus mají na svědomí zřejmě moje trojky.