V posledním vzájemném měření sil favorizované Pardubice doma Kondorům senzačně podlehly 65:74. Soupeř jim tak i s úroky vrátil prohru z první čtvrtiny (71:72).

„Máme dluh vůči našim divákům, protože naše minulé vystoupení se nedá nazvat jinak než propadák. Tehdy jsme hráli strašně, totálně jsme vyhořeli střelecky. Takový zápas se snad nemůže opakovat,“ doufá hrající asistent trenéra Marian Přibyl.


Právě Přibyl spolu s Phillipsem zaskakují na rozehrávceza zraněného Sanderse. Ve středu proti Brnu trenéru Vojtkovi tento tah vyšel.

„Ell mi říkal, že by to chtěl zkusit, ovšem stále kulhá. Rozhodne se před utkáním po konzultaci s lékařem, zda by jeho případný start nepřivodil komplikace. Na druhou stranu by nebylo dobré kvůli jednomu zápasu ztratit klíčového hráče pro zbytek sezony,“ ví Marian Přibyl.

Pardubický univerzál možná naraží na skutečnost, která se týká právě Liberce. Jeho rozehrávač Pierre Wooten se zranil 26. ledna v utkání se Sadskou a ještě ne zcela doléčen nastoupil 9. února proti Děčínu. Utkání nedohrál a od té doby Kondorům chybí. Také jeho účast v dnešním utkání je více než nejistá.