První čtvrtinu odehráli čeští reprezentanti výborně. Zejména v obraně. První koš inkasovali až ve 4. minutě a takový Lauri Marrkanen sí až na jednu smeč á la NBA ani neškrtl. Finové ale třikrát udeřili zpoza oblouku, a tak náskok domácích byl pouze jednobodový (18:17).

Druhý kvartál se stal pokračováním toho prvního. Český národní tým se zpočátku potýkal se špatnou střelbou. Naopak Suomi pořádně nažhavil kapitán Matti Nuutinen. Dostali se do čtyřbodového vedení, jenže Češi první požár uhasili. Hlavně zásluhou rozehrávače Tomáše Vyorala si také vytvořili čtyřbodový náskok. Tým ze země tisíce jezer srovnal, ovšem poslední slovo první půle patřilo proměněné šestce Martina Kříže (37:36).

Ve třetí části pokračovala přetahovaná o každý míč, doskok a tím i bod. Domácí byli dlouho ve skóre pozadu, ale potom se jim podařil obrat až k nejvyššímu vedení v zápase na 59:53. A po třiceti minutách svítilo na tabuli slibných 61:55.

Do závěrečné čtvrtiny vtrhli domácí jako uragán. A po minutě už vedli dvojciferně! Seveřané se ale po čtyřech trojkách ztráceli dvě minuty před koncem jen dva body.  V nervy drásající koncovce ale Češi postupovou výhru (77:73) urvali.

Kvalifikace na mistrovství světa mužů – skupina F (hráno v Pardubicích):

Česko – Finsko 77:73 (18:17, 37:36, 61:55). Nejvíce bodů: Hruban 30, Vyoral 12, Schilb 8, Bohačík 7, Kříž 5, Auda 4, Balvín 4, Pumprla 4, Siina 3. Rozhodčí: Dozai (Chor.), Rutesic (Černá Hora), Jurasova (Srb.).
Další výsledek: Bulharsko – Island 88:86.

1. ČR 5 4 1 383:350 9
2. Bulharsko 5 2 3 391:395 7
3. Finsko 5 2 3 362:372 7
4. Island 5 2 3 386:405 7

Další program – pondělí 2. července: 17.45: Finsko – Island, 18.00: ČR – Bulharsko (Tipsport Arena Pardubice).