Slovenský mistr roztočil v Pardubicích pořádný čardáš. Manko z prvního poločasu Beksa přes enormní snahu smazat nedokázala. Možná, že kdyby se hrálo o minutu déle…

BK JIP Pardubice – Astrum Levice 62:65 (12:16, 22:34, 40:47).

Body: Arnold 13, Černošek 12, Kotas a Hampton po 10, Muirhead 7, Bohačík a Pospíšil po 4, O. Peterka 2 – Henderson 29, Bernard 12, Kostomaj 9, Grant 8, Červenka 3, Štemberger 2, Klein a Vojtek po 1. Rozhodčí: Lukeš, Hošek, Milata. Trojky: 1:5. Trestné hody: 22/15 – 26/16. Fauly: 27:23. Pět chyb: 40. Grant a Štemberger. Doskoky: 36:29. Nejlepší hráč: Henderson.

Pardubičtí basketbalisté se v prvním poločase trápili střelecky. Pro zajímavost: v jedné pasáži neskórovali sedm a čtvrt minuty. V tu dobu se náskok Levic vyšplhal na šestnáct bodů.

„Rozhodl úvod zápasu. Soupeř rychle získal náskok. Levice dokázaly zastavit naše pivoty, když jsme v podkošovém prostoru špatně pohybovali míčem. Rovněž pohyb bez míče nebyl podle mých představ. Dá se říci, že jsme opustili všechny naše útočné systémy. To nás zbavovalo sebevědomí,“ poznamenal pardubický kouč Jan Slowiak.

Druhý poločas se proměnil ve stíhací jízdu domácího týmu. Postupně ukrajovali z vedení soka až se mu dvě a půl minuty přiblížili na pouhé dva body. Koncovku si však hosté pohlídali.

„Po přestávce kluci ukázali úsilí. Bohužel pro nás Levicím vydržela pohoda z první půle. Vždy, když jsme se jim přiblížili, trefili nějakou obtížnou střelu či se chytře dostali pro faul,“ všiml si Slowiak.