Kromě zásadního kroku za postupem žehlili pardubičtí obři průšvih z pondělního domácího krachu s Děčínem (67:72). Zejména střeleckého. Vždyť pod sedmdesát bodů zaznamenali ve vlastním hájemství naposledy od loňského semifinále. A hádejte s kým? Správně s Děčínem.

A tak ve středu na Kolín vlétli až z něj chlupy létali. Hned v první čtvrtinu si vypracovali patnáctibodový náskok. Činil se především podkošový hráč Ondřej Kohout. Ale ne z míst, kde se to od něj očekává a vyžaduje, nýbrž za tříbodovým obloukem. Za tři a čtvrt minuty prohnal košem soupeře tři trojky ze čtyřech.

„My doma chceme hrát dobře a s velkým nasazením v každém zápase. A tuplem po nepovedeném utkání, jako bylo to s Děčínem. Chtěli jsme to odčinit. Velmi vydařenou první čtvrtinou jsme určili ráz celého utkání,“ tvrdí Ondřej Kohout.

Jenže soupeř utkání nezabalil. Vyhrabal se ze třiadvacetibodové díry a minutu před koncem poločasu se přitáhl na osm. A po pěti minutách třetího kvartálu to bylo pouze o šest.

„Chtěli jsme diktovat tempo hry i za výrazného vedení. Víme, že jsme dobří v rychlém basketbalu, a to se nám od začátku dařilo. Nechtěli jsme hrát s Kolínem pochoďák, jenže oni nás zónou pozastavili. Noa pak to byl přesně ten pochoďák,“ ohlédl se pivot za nevydařeným úsekem hry.

Od konce třetí části, kdy si domácí znovu vybudovali dvojciferný náskok, už protivníku nic nedovolili. „Dobrou obranou a rychlým přechodem do útoku jsme se zase dostali do tempa. Celkově to byl povedený zápas. Nicméně si uvědomujeme, že nic nebude vyhrané, dokud nezazní poslední klakson v Kolíně,“ nabádá Kohout k odvetě, která se bude hrát 31. ledna.