Kondoři projevili větší touhu po vítězství

PARDUBICE - Ve 41. kole Mattoni NBL došlo ve zdejší ČEZ Areně k překvapení. Ačkoliv domácí v průběhu utkání vedli až o šestnáct bodů, Kondoři díky produktivní střelbě z trojkových vzdáleností skóre obratili a v sezoně poprvé Pardubice porazili.

24.4.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/František Stýblo

BK Synthesia Pardubice – BK Kondoři Liberec 84:91 (24:25, 49:40, 67:65). Body: Trnka a Ames po 20, Gamma 18, Mujagič 12, Stria 9, Jelínek 5 – Černošek 29, Kraus, Bohunický 19, Kočvara 13… Rozhodčí: Dolínek, Lukeš, Galajda. Fauly: 27-26. TH: 24/15 – 33/26. Trojky: 7-13. Doskoky celkem: 29:38. Pět osobních chyb: 34. Jelínek – 39. Bohunický. Diváků:410. Nejlepší hráč: Jiří Černošek (Liberec).

Domácí měli do utkání úspěšný vstup a v 5. minutě vedli 12:2. Hosté ale do konce první čtvrtiny náskok umazali a dokonce šli do vedení. Ve druhé čtvrtině Pardubičtí znovu přidali, těžili z častých ztrát míčů soupeře a v 19. již vedli 46:32 a ve 25. dokonce , 62:46. Domácí náskok ukolébal a hosté se vrátili do zápasu nezvykle produktivní střelbou z trojkových vzdáleností. Ve 32. minutě skóre vyrovnali (67:67) a od stavu 71:72 se jižpardubickému týmu nepodařilo získat vedení zpátky: „Po změně stran nás soupeř předčil ve střelbě z dálky, ale i v doskocích. V závěru si vedení zkušeně pohlídal, projevil větší vůli po vítězství“, sdělil trenér Stanislav Petr.

24.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

KOMENTÁŘ: Za úklid politických mrtvol potlesk čekat nemůžete

Oprava příjezdových komunikací opět uzavřela některé jízdní pruhy na silnici u Parama.
5

U Parama se opět pracuje na vozovce, uzavírají se jízdní pruhy

Policie hledá stopy zloděje, vykrádal školy a školky na Holicku

Holicko - Zloděj si vybral vzdělávací zařízení. Škodil v Moravanech a Horním Jelení.

Očista i v sociální demokracii. Zapuzuje Novohradského a Jirouta

Pardubice – "Oba byli vyzváni, aby zvážili své setrvání ve straně," uvedl Jakub Rychtecký, předseda městského výboru ČSSD.

Proč nežít sen, že bychom se mohli dostat na Světový pohár

Pardubice – V létě by po něm nejraději někteří fanoušci hodili kamenem… Vysoký pivot ONDŘEJ BALVÍN (na snímku) však upřednostnil své zdraví. Kotník dal do kupy a teď může táhnout českou basketbalovou reprezentaci na Světový pohár do Číny.