I. LIGA – MUŽI

Béčko BK Synthesia Pardubice vstoupilo do 1. ligy vítězstvím v Ostravě, ale na silnou Opavu v neděli nestačilo..

VSK VŠB Ostrava – BK Synthesia Pardubice B 83:86 (23:23, 49:41, 69:63). Body: Majerík 23, Harčár 16, Bartheldi a Teplý po 11, Tomáš 7, Malík, Vošlajer a Zikmunda po 6. Béčko posílené o Petra Majeríka vstoupilo do zápasu aktivně a téměř po celou první čtvrtinu bylo ve vedení. Ve druhé části přišla série nevynucených chyb, která soupeře dostala na koně a B tým do osmibodového manka. Po změně stran táhla družstvo dvojice Majerík a Harčár (v těchto dnech slaví osmnácté narozeniny). V úvodu čtvrté čtvrtiny domácí pět minut nedali koš a Pardubičtí dvanáctibodovou šňůrou otočili skóre ve svůj prospěch. Ostravští šli ještě jednou do vedení o dva body, ale poslední tři minuty již odehráli ve své režii hosté.

BK Opava – BK Synthesia Pardubice B 84:73 (15:15, 36:34, 62:48). Body: Teplý 18, Bartheldi 13, Majerík 11, Malík 9, Tomáš 7, Vošlajer 4, Zikmunda 3, Macela 2. V tomto duelu hostím chyběl zraněný Harčár a již v 6. minutě nasbíral Majerík tři osobní chyby. Do hry šel mladý Vošlajer, který ale v průběhu hry měl dvě nesportovní chyby a podle nového pravidla byl vyloučen. Domácí měli velkou oporu v reprezentantu Czudkovi, z nějž měli respekt i rozhodčí, neboť každý dotek této ikony posuzovali jako faul (za 1/4 házel 13 šestek). Domácí zvyšovali náskok, hosté se douštěli několika nevynucených chyb, vyfauloval se Majerík…

1. LIGA – ŽENY

Vzhledem k tomu, že se ještě nehraje Trocal liga, přijely oba týmy posílené o hráčky z naší nejvyšší soutěže. První zápas s Táborem BK Studánka zvládl až nečekaně dobře. Výbornou obranou zaskočil soupeře a celý zápas si udržoval náskok kolem 15 bodů. Přitom Tábor do Pardubic přivezl 5 hráček Trocal ligy (Kolářová, Vorlová, Dřevová, Křížová, Nečásková). BK Pliska Studánka Pardubice – BK Tábor 67:42 (36:23). Body: Pulpánová 16, Kramperová 10, Kulichová 10, Ondřejová 8, Chocholoušová a Habětínková po 7.

Druhým soupeřem byl USK Praha, bohužel pardubický celek se v první čtvrtině nechal zaskočit tvrdou hrou soupeře a prohrávali jsme rozdílem 15 bodů. První čtvrtina skončila 19:29. Zbytek zápasu byl vyrovnaný, ale bohužel ztrátu z první čtvrtiny Pardubice nedotáhly. USK Praha přivezl do Pardubic pět hráček Trocal ligy (Agalareva, Pavlíčková, Pecková, Kotlanová, Štěpánová). BK Pliska Studánka Pardubice - USK Praha B 75:92 (38:51). Body: Pulpánová 21, Kramperová 18, Kulichová 10, Labuťová 8, Habětínková 5.

Za předvedené výkony zasluhují pochvalu všechny pardubické hráčky. Velmi mile překvapila hostující dorostenka Aneta Pulpánová z Hradce Králové. Výborně zahrála v obou zápasech Hana Kramperová a Kateřina Kulichová. Po roční pauze způsobené zraněním velmi dobrou obranou překvapily Monika Ondřejová a Monika Havelková. Nejvíce zisků v obraně zaznamenala Martina Labuťová.

Nováček I. ligy BK Studánka je v tabulce na pátém místě.