Vyjádření Pavla Stary, předsedy představenstva BK Pardubice, a.s.:

“V první řadě je zcela na místě vyjádřit velké poděkování společnosti JIP, za její dlouholetou podporu pardubickému klubu formou titulárního partnerství. Značka JIP patřila do názvu klubu od roku 2010, kdy skončila coby generální partner společnost Synthesia, která i nadále figuruje mezi partnery klubu. V průběhu uplynulých 12 let klub dosáhl mj. na vítězství a dvě druhá místa v Českém poháru, v Kooperativa NBL získal několik bronzových medailí a opakovaně působil v evropských pohárech pod hlavičkou FIBA, včetně kvalifikace Basketball Champions League a tříleté účasti ve FIBA Europe Cupu, takže lze s hrdostí říci, že ryze pardubická společnost JIP byla nedílnou součástí jednoho z nejúspěšnějších období klubové historie.

Jak jistě všichni, kdo se zajímají o pardubický basketbal, velmi dobře vědí, v posledních měsících došlo v klubu k akcionářským změnám. V této souvislosti je třeba říci, že ukončení spolupráce se společností JIP, k němuž dochází právě v těchto dnech, bylo dlouhodobě avizované. Naše příznivce a podporovatele tedy mohu za všechny akcionáře ujistit, že s nastalou situací bylo v rozpočtu na aktuální sezonu počítáno a ekonomická stabilita klubu není nijak ohrožena. V tomto období zároveň paralelně probíhají intenzivní jednání s potencionálními novými akcionáři, přičemž součástí nabídky je i uvolněná pozice titulárního partnera. Jedná se o dlouhodobá, velice pečlivá jednání, a proto letošní ročník 2021/2022 dohrajeme pod názvem BK Pardubice.

Na prahu nového kalendářního roku se plně soustředíme nejen na úspěšné dokončení veškerých procesních úkonů, souvisejících s výše uvedenou změnou na pozici titulárního partnera, ale velký důraz pochopitelně klademe i na zlepšení sportovních výsledků. Děkujeme všem fanouškům a partnerům za jejich přízeň a dlouhodobou podporu, které si nesmírně vážíme. Pevně věříme, že v novém roce 2022 si společně užijeme co nejvíce basketbalové radosti.”