Vyšetření podstoupili již čtvrtý rok v řadě a během dvou dnů se zde vystřídali všichni hráči včetně nové americké posily Domineze Burnetta.

„Vedli si velice dobře, 
i když jsou na začátku přípravného období," zhodnotil stav hráčů Beksy lékař Martin Kubrycht. Podle něj je na basketbalistech poznat, že se pravidelně připravují 
a nezahálí ani na dovolené.

„Jejich výkony určitě budou dál stoupat, ale už nyní jsou srovnatelné s minulým rokem. U většiny hráčů nastalo dokonce mírné zlepšení," dodal k výsledkům Martin Kubrycht.

Hráči podstoupili specializovanou sportovní prohlídku a funkční vyšetření. Součástí byl i zátěžový test na kole, při němž bylo na spiroergometrické jednotce monitorováno jejich EKG, krevní tlak, množství vydechovaného kyslíku a dechová frekvence.

PRO LEPŠÍ TRÉNINK

„Na základě výsledků testu je pak možné určit, na jaké zátěži a při jaké tepové frekvenci by měl sportovec trénovat, aby šla jeho výkonnost nahoru a aby zároveň nebyl přetrénovaný," vysvětlil Martin Kubrycht.

„Výsledky jsou pro naše hráče a především pro trenéry velice důležité. Proto jsou zdravotní prohlídky 
a zátěžové testy v tomto centru už tradiční součástí programu našeho týmu, za což Pardubické nemocnici velice děkujeme," konstatoval generální manažer týmu BK JIP Pardubice Martin Marek.