Nymburk – Pardubice 98:68

Úvodní čtvrtina žádný debakl nesignalizovala. Pardubičtí basketbalisté na mistrovskou palubovku vtrhli plni elánu. Po třech minutách svítilo na ukazateli skóre 4:12. Činil se zejména Radek Nečas, který právě v nymburském dresu získal osm republikových titulů. Polovičku z tuctu zaznamenal právě on. A šéfoval i doskokům pod oběma koši. Domácí logicky zpevnili obranu a Beksa začala kupit ztráty. Jejich zásluhou se sama okradla o výraznější vedení.

„Podařil se nám vstup do utkání, kdy jsme byli velmi soustředění a plnili taktické pokyny. Drželi jsme s domácím týmem krok. První čtvrtinu jsme vyhráli o bod a na palubovce to vypadalo velice dobře," vrací se pardubický trenér Tomáš Bartošek k nejvydařenějšímu úseku hry svého týmu.

Jenže ve druhém kvartálu na něj i jeho kolegu Levella Sanderse musely jít mrákoty. Pardubičtí dlouháni totiž byli na palubovce do počtu. V útoku se jim nedařilo vůbec nic. Jako by sebevědomým výkonem v první čtvrtině pořádně rozzuřili nymburského lva.

Domácí jim blokovali střely, nenechali vyhodit z autu, vynulovali limit 24 vteřin střelbu. Východočechům trvalo přes osm minut než na své straně pohnuli se skóre. V čase 9:14 upravil Kamil Švrdlík na 20:17 pro své barvy a v čase 17:46 snižoval Lamb Autrey na 22:47 z pardubického pohledu. Suma sumárum Nymburk upletl na dospělý basketbal neuvěřitelnou šňůru 30:0!!!

„Bohužel jsme druhou čtvrtinu začali jednoduchými ztrátami, kdy jsme nedokázali vyhodit z postranního autu. Domácí se nastartovali do tempa a hlavně velmi dobrou a agresivní obranou nás dostali pod tlak. My jsme se už nedostávali k jednoduchým střelám a během druhé čtvrtiny jsme udělali deset ztrát. Kleslo nám také procento úspěšnosti střelby. Domácí získali pohodu a rozhodující náskok," krčí rameny Bartošek.

Po změně stran byla k vidění vyrovnaná partie. Nymburk si nepřipustil žádné komplikace. Když už se Pardubice nadechovaly k nějakému výraznějšímu stahování, rychle přepnul na vyšší stupeň.

„Druhý poločas jsme chtěli odehrát se ctí, což se podařilo, podotýká kouč.