Pardubičtí dlouháni zaznamenali úspěšnější vstup než v prvním utkání. Za tři minuty dali osm bodů. Jenže pak se jim na šest minut ucpaly hlavně. Ústí upletlo šňůru 11:0 a už v první čtvrtině se ujalo dvojciferného vedení. A zdálo se, že zbytek zápasu se promění ve stíhací jízdu Beksy. Jenže opak byl pravdou. Do druhého kvartálu domácí vlétli jako uragán. Soupeři odpověděli čistou sérii čtrnácti bodů a v plusu se přehoupli i do druhého poločasu.

Rovněž do třetího dějství měli vydařený vstup. Poprvé se ve čtvrtfinálové sérii ujali téměř dvojciferného „blahobytu“. K jejich smůle se však do puntíku zopakovala situace z úvodní části. Po šňůře 12:0, kdy Východočeši, tentokrát, pět minut neskórovali, se Pandy vrátili do černých čísel. Domácím vše v této čtvrtině vynahradil Brandon Spearman. Po jeho jedenácti bodech v řadě (tři trojky) bylo v hale Dašická zase o něco veseleji. A náladu vylepšil Dušan Pandula přesným pokusem z dálky a košem s klaksonem. Po třech minutách měli Pardubičtí k dobru šest bodů (62:56), ovšem Ústí za pět minut srovnalo na 70:70  a dvacet čtyři vteřin před dostalo soka pod sebe. Spearman však vzal vzápětí střelu a rozhodl.

OHLASY PO UTKÁNÍ
Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice): "Po celé utkání jsme měli velkou energii, bojovali jsme, rvali jsme se o každý míč, což se nakonec vyplatilo. Je to vybojované utkání, pro nás nesmírně důležitý bod. Dobře jsme bránili, chodili jsme na doskok a to se nám vrátilo v tom, že jsme v útoku proměnili i některé těžké střely a to nás dovedlo k vítězství."

Radek Nečas (hráč BK JIP Pardubice): "Bylo to stejně těžké, jako vypadá výsledek. Mohlo se to překlopit na každou stranu, víc štěstí jsme měli my. Myslím si, že dnes jsme daleko agresivněji bránili, i v útoku to bylo lepší, ale my se  musíme zaměřit na to, abychom na hřišti všech pět hráčů věděli, co hrajeme, protože chvílemi jsme se tam motali a to byly úseky, v nichž jsme ztratili mírné vedení, které jsme měli."

Antonín Pištěcký (trenér SLUNETY Ústí n. L.): "Odehráli jsme velice dobré utkání. Nepodělali jsme se z toho, věděli jsme, že pardubičtí hráči na nás po včerejším nemastném neslaném výkonu vlétnou, že budou mnohem agresivnější. Makali jsme, dřeli jsme i přes obrovský hendikep na doskocích jsme opět udrželi domácí pod 80 body. Šli jsme do koncovky a ta dopadla, jak dopadla… Ať si každý udělá obrázek sám, pro mě jsou kluci dneska vítězi, byť Pardubice mají na svém kontě o bod více."

Stanislav Votroubek (hráč SLUNETY Ústí n. L.): "Pardubice jsou jeden z nejlepších týmů u nás, ale stejně jako včera, znova jsme se s tím popasovali dobře. Některé věci bohužel moc neovlivníme, ale klidně to mohlo být 2-0 pro nás. Myslím, že rozhodlo štěstí v závěru: Don Robinson nedal nájezd, což byla de facto poslední střela."

BK JIP PARDUBICE – SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM 76:75 (11:20, 32:28, 53:50)
Body: Spearman 22, Pandula 16, Švrdlík 8, Půlpán 7, Kent a Welsch po 6, Potoček 5, Nečas 4, Kohout 2 – Šteffel 16, Singletery 15, Pecka 14, Robinson 12, Svejcar 6, Šmíd a Votroubek po 5, Treadwell a Šotnar po 1. Rozhodčí: Vyklický, Baloun, Vondráček. Fauly: 21:20. Trestné hody: 12/7 – 21/16. Trojky: 7:7. Doskoky: 51:32. Hráč utkání: Dušan Pandula. Diváků: 917. Stav série - 1:1. 

Třetí zápas se hraje v Ústí v neděli do 18 hodin.