Skvěle slyšící s hluchým jako pařez… Asi takto by se daly popsat úseky pardubických basketbalistů na půdě Nové huti. Pohodlná vedení Beksy totiž střídaly stavy, kdy byl jejich protivník stále ve hře. Výrazný podíl na páté výhře z šesti možných mělo americké duo Dominguez Burnett - Joseph Wall.

NH Ostrava – BK JIP Pardubice 80:92 (22:34, 35:53, 56:72). Body: P. Bohačík 19, Smith 15, Bratčenkov 14, Guercy 13, Alič 10, Jakubu 3, Koloničný, Klímek a Sevlie po 2. – Burnett 23, Wall 19, Nečas 16, Škranc 11, Autrey 9, Potoček 7, Švrdlík 4, Kohout 3. Rozhodčí: Matějek, Večeřa, Kapl.  Fauly: 17:19. Trestné hody: 18/13 – 18/12. Trojky: 9:8. Doskoky: 38:32.

Hosté začali rozpačitě a po dvou minutách prohrávali 2:7. Ostravským vydrželo vedení do stavu 15:14, který panoval po pěti minutách. Zbytek úvodního kvartálu však vyšel Bekse velkolepě. Skóre tohoto úseku 20:7 ji vyneslo pohodlný náskok. Druhá čtvrtina se proměnila ve stíhací jízdu Nové huti. Dotáhla se na sedm bodů, ovšem pak znovu zcela pokazila její závěrečnou tříminutovku. Východočeši si po šňůře 10:0 vytvořili ještě vyšší vedení než po první epoše.

Druhý poločas byl jako na houpačce. V jeho prvních pěti minutách se hosté udrželi v téměř dvacetibodový plusu. Pak Ostrava snížila na deset, aby na konci třetí čtvrtiny Beksa měla k dobru šestnáct. V poslední části přišly Pardubice trestuhodně o náskok dvaceti bodů, který se minutu a půl před koncem smrskl na pouhých šest bodíků. Další komplikace si však favorit nepřipustil a koncovku zvládl bravurně.

Špatně střílející Tuři padli na Folimance

Svitavy - První dva výjezdy na cizí palubovky nedopadly pro svitavské basketbalisty dobře, z Brna i z Ústí nad Labem se domů vraceli s nepříjemnými porážkami a nespokojeni s vlastním výkonem. Třetí pokus o bodový import na ně čekal na pražské Folimance, kde narazili na agresivní obranu tamního USK.

USK Praha – Dekstone Tuři Svitavy 65:60 (23:15, 34:32, 49:43). Body: Feštr 16, Mareš 14, Madsen 14, Primorac 9, Grunt 6, Šafarčík 3, Hájek 2, Křivánek 1 – Roseboro 12, Vučica 11, Mickelson 8, Bašta 8, Bannister 8, Teplý 6, Mays 2, Andres 2, Jacobs 2, Vaňák 1. Rozhodčí: Lukeš, Baloun, Znamínko. Trestné hody: 16/10 – 19/11. Fauly: 24:22. Pět chyb: Mickelson (Svitavy). Doskoky: 31:34. Trojky: 5:7.

V každém z předešlých venkovních duelů si Tuři vybrali čtvrtinu, která se jim vůbec nepovedla. V tomto případě sehrál tuto roli první kvartál, v němž vinou nedůsledného bránění nabrali výraznější manko. To se jim ve druhé čtvrtce podařilo bezmála vymazat a potom se skóre posouvalo více méně rovnoměrně na obě strany. Celé utkání se neslo ve znamení tuhého defenzivního boje, však tomu také počet nastřílených bodů odpovídá. Souboj nakonec dospěl do dramatické koncovky, do které vstupovali s mírným náskokem na své straně domácí basketbalisté. A ten jim stačil k úspěchu, protože Turům v posledních třech minutách úplně vyschnul střelecký pramen a v rozhodující pasáži nedokázali trefit koš. Tím pádem se domácí udrželi v bezpečném odstupu a vítězství mohli slavit oni.