Basketbalové Pardubice smetly pražské USK

Pardubice - Ligový top-skórer Quentin Peterson sice vysázel 26 bodů, ovšem Dominez Burnett ještě o 2 více a dovedl pardubickou Beksu ke druhému vítězství v novém ročníku basketbalové NBL.

22.10.2017

Utkání 5. kola základní části Kooperativa NBL mezi týmy BK JIP Pardubice a USK Praha (83:67). Foto: Milan Kříček.

KOOPERATIVA NBL, 5. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI:

BK JIP Pardubice vs. USK Praha 83:67
(17:17, 21:13, 20:20, 25:17)

Body: Burnett 28, Švrdlík 15, Pandula 14, Kent 11, Walker 8, Nečas 3, Půlpán 2, Kohout 2 - Peterson 26, Mich. Mares 12, Madsen 12, Raines 9, Tůma 3, Farský 3, Štěrba 2. Hráč utkání: Dominez Burnett. Diváků: 1057

Pardubičtí trenéři vzývali před utkáním s USK rychlejší přechodovou fázi z obrany do útoku a hráči jejich apel vyslyšeli: poměr bodů z protiútoků byl 26:7! Domácí vedli téměř celé utkání, definitivně jsme zlomili odpor Pražanů až v poslední čtvrtině, kdy natáhli rozdíl ve skóre na maximálních 19 bodů (81:62).

Poprvé odskočili do dvouciferného vedení až v závěru prvního poločasu, kdy Jackson Kent posunul skóre na 38:27. Po 26 minutách byli vpředu dokonce o 16 bodů (57:41), jenže USK stihl v závěru třetí čtvrtiny šňůru 0:9 a znovu se přitáhl do těsnějšího kontaktu. "Škoda, že to nešlo na ještě větší rozdíl, přes 20 bodů, závěr mohl být klidnější," podotkl pivot Kamil Švrdlík.

Utkání 5. kola základní části Kooperativa NBL mezi týmy BK JIP Pardubice a USK Praha (83:67).

Pardubický tým přesto hrál klidnou, kontrolovanou koncovku. Čtyři a půl minuty před koncem zápasu sice Alexander Madsen trojkoval na 71:62, ovšem blíž  už domácí hosty nepustili. Dokázali zastavit do té doby skvělého Quentina Petersona, na útočné půlce Radek Nečas několikrát skvěle asistoval Dominezovi Burnettovi a Kamilovi Švrdlíkovi - a díky šňůře 10:0 dvě minuty před koncem vedli 81:62. "Jsme spokojeni s výsledkem a s předvedenou hrou, ale jen v určitých pasážích," hodnotil duel trenér Tomáš Bartošek.

"Znovu jsme měli v naší hře výpadky, kdy jsme úplně vypadli z tempa, z role. Místo toho, abychom soupeře tak zvaně dorazili, abychom při vedení o 15, 17 bodů překlopili rozdíl nad 20 bodů, tak se to dostalo pod 10 s USK byl stále ve hře. Až na konci čtvrté čtvrtiny, kdy už hostům docházely síly i čas, jsme utkání definitivně urvali pro sebe," doplnil Bartošek.

STATISTIKAOstře sledovaný souboj "dvojek" Domineze Burnetta a Quentina Petersona vyzněl lépe pro rozehrávače Beksy.

Peterson sice dlouho držel svůj tým ve hře - když skóroval hned na startu poslední čtvrtiny, měl u svého jména 26 bodů, přesně polovinu všech bodů svého týmu! Jenže ve zbývajících 9,5 minutách už se neprosadil, několikrát narazil na zkonsolidovanou pardubickou obranu a duel ukončil s bilancí 26 bodů + 9 doskoků (střelba z pole 11/26, trestné hody 3/4).

Dominez Burnett naopak svůj výkon vygradoval s postupujícím časem a nakonec zapsal 28 bodů + 5 doskoků + 4 asistence, s mnohem vyšší úspěšností střelby (z pole 11/15, trestné hody 5/6)!! Navíc měl na útočné polovině hřiště větší podporu od svých spoluhráčů. Kamil Švrdlík nastřádal 15 bodů (z pole 6/9, trestné hody 2/2), Dušan Pandula nastřílel všech 14 bodů ve druhém poločase (trojky 2/4), Jackson Kent přidal 11 bodů.

Samostatnou kapitolou byl výkon kapitána Radka Nečase.
Ve svém 777. utkání v NBL zaznamenal 3 body + 9 doskoků + 9 asistencí!!!

12. Jindř. Hradec 3 248:310 3

Příště se hraje:Pardubice - Ostrava (ve středu od 18 hodin) - dohrávka 3. kola.

22.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Cíl? Doma přidat další výhru

MATĚJ SUCHÝ (2,97 kg a 52 cm). Takové jméno vybrali pro své první miminko Markéta a Tomáš Suchý z Pardubic. Na svět přišel 11. 11. v 14:15.
11

OBRAZEM: Nově narozená miminka z Pardubicka

Dietní menu v Otrokovicích a lichá stíhačka v Chrudimi

Pardubice - Raději zapomenout. Pardubičtí florbalisté prohráli o prodlouženém víkendu venku i venku. I když ve druhém případě se jednalo o domácí prostředí v Chrudimi…

Jeden pacient ošetřen, další dva po nehodě utekli

Pardubice - Noční srážka dvou aut na výpadovce na Hradec Králové měla dohru s útěkem.

Ustupovat zlu je špatně. Ale když jde o děti?!

Východní Čechy - Zlu a hloupé rasové nenávisti nesmíme ustupovat. Je tu ale jedno velké ALE: Pokud nejde o děti, jako se tomu stalo v případu xenofobních komentářů proti tablu teplických prvňáčků.

Malý fotbal: Mistři světa zruinovali Pardubice

Pardubice - Sedm gólů mistrů světa zruinovalo Pardubice. Ztrácet míče, když na ně číhají mistři světa Ondřej Paděra s Janem Koudelkou, se nevyplácí. Přesvědčily se o tom Pardubice, které v sedmém kole Superligy malého fotbalu podlehly na domácím hřišti soupeři z jihu Moravy.